Wiadomości - Aktualności

Solec – Zdrój czyta Żeromskiego

Dodał: lkobos Data: 2017-06-05 10:34:05 (czytane: 274)

A dokładnie ,,Syzyfowe prace”. Uczniowie Zespołu Szkół w Solcu – Zdroju włączyli się w akcję zainicjowaną przez Adama Jarubasa – Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

W ubiegłym roku czytali Sienkiewicza, a w tym roku przyszła kolej na Żeromskiego. 1 czerwca województwo świętokrzyskie przystąpiło do czytania. Nie inaczej było w Solcu – Zdroju. W hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Szkół fragmenty Syzyfowych prac czytali i ci całkiem młodzi, i ci trochę starsi.

Cała akcja ma na celu zachęcenie do czytelnictwa. A to ważne, bo z badań przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową wynika, że przeszło 60% społeczeństwa nie czyta w ogóle książek.

Najgorsze, że tendencja spadkowa czytelnictwa dotyka w sposób szczególny ludzi młodych. Stąd też należy propagować czytanie wśród dzieci  i młodzieży. Nawyk czytania się dziedziczy, a więc dzisiejsi czytelnicy Syzyfowych prac przekażą kiedyś potrzebę czytania również swoim dzieciom. I trzeba sobie życzyć, aby te podejmowane akcje czytelnicze nie stały się przysłowiową syzyfową pracą.  

(bs)

 czytanie_zeromskiego.jpg

Wykaz imprez sportowo – kulturalnych organizowanych przez Gminę Solec-Zdrój w roku 2017

01/06/2017

Wykaz imprez sportowo – kulturalnych organizowanych przez Gminę Solec-Zdrój w roku 2017. wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja

Urząd Gminy w Solcu-Zdroju w partnerstwie z Parafią Rzymskokatolicką p/w św.Mikołaja informują o zakończeniu wydawania paczek żywnościowych...