Wiadomości - Aktualności

Projekt „Pod biało-czerwoną”

Dodał: jsowula Data: 2020-10-31 08:41:48 (czytane: 1588)

Wójt Gminy Solec – Zdrój zaprasza wszystkich Mieszkańców Gminy do wzięcia udziału w akcji „Pod biało-czerwoną”. W ramach projektu Kancelaria Premiera sfinansuje zakup masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy przyłączą się do akcji. Musimy zebrać co najmniej 100 deklaracji on-line.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą strony internetowej, klikając w link  https://bialoczerwona.www.gov.pl/ Inicjatywa zakupu masztu i flagi dla gminy zależeć będzie bezpośrednio od mieszkańców.

Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie. 

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?
Dla gmin do 20 tys. mieszkańców potrzeba co najmniej 100 podpisów, w gminie od 20 do 100 tys. mieszkańców – 500 podpisów, a w ponadstutysięcznych miastach – tysiąc.
Oczywiście zachęcamy, by głosować jak najliczniej, ponieważ za wysoką frekwencję organizatorzy przewidzieli  nagrodę.
 

 W formularzu wpisujemy imię i nazwisko oraz e-mail. Wybieramy województwo świętokrzyskie oraz Gminę Solec - Zdrój. W odpowiedniej rubryce warto również wpisać imię i nazwisko lokalnego lidera tej akcji, którym jest Paulina Wojtacha.

 Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.


Link do oddawania głosów poparcia:

https://bialoczerwona.www.gov.pl/

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Koncert Strauss Ensemble w Solcu-Zdroju!

Przed nami XXVI odsłona Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. ...