Wiadomości - Aktualności

Po kawałek Azji do Gminnego Centrum Kultury w Solcu-Zdroju

Dodał: lkobos Data: 2017-10-31 09:28:15 (czytane: 1246)

Gminne Centrum Kultury w Solcu-Zdroju wprowadza nową propozycję do swojego kalendarza imprez. ,,Azjatycki weekend w Solcu-Zdroju” to doskonała okazja, aby poznać kulturę dalekiego wschodu, dotknąć jej, a nawet choć na chwilę posmakować.

Dla przeciętnego mieszkańca naszego regionu wiedza na temat takich krajów jak Chiny, Indie, Japonia – jest mocno ograniczona. Nasze zainteresowania sięgają raczej kontynentu europejskiego i rzadko wychodzą poza jego ramy. Gminne Centrum Kultury w Solcu-Zdroju w swoim nowym bloku tematycznym ,,Poszerzamy horyzonty” chce zabrać mieszkańców w podróż poza stary kontynent. ,,Azjatycki weekend w Solcu-Zdroju” to bogata oferta warsztatów i pokazów poświęconych kulturze dalekiego wschodu. Program trzydniowej imprezy oferuje atrakcje zarówno dla najmłodszych jak i tych nieco starszych.

W piątek 17.11.2017 o godzinie 16.00 zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Solcu-Zdroju, gdzie będziemy mogli poznać ciekawe propozycje z literatury dalekiego wschodu wprost idealne na jesienne wieczory. Poznamy tytuły książek po które warto sięgnąć, by przenieść się w niesamowity klimat orientu. W tym samym czasie zapraszamy dzieciaki na warsztaty orgiami i kaligrafii. Origami to niesamowita sztuka składania papieru, która narodziła się w Chinach, a rozwinęła w Japonii. Jej fenomen polega na tym, że podczas składania nie używa się, ani nożyczek, ani kleju. Powstałe w ten sposób dzieła są unikatowe i niepodrabialne. Kaligrafia natomiast to sztuka starannego i estetycznego pisania. Jest to nieodzowny element kultury Chin i Japonii, ponieważ kraje te nie dysponują alfabetem, a systemem tysięcy specjalnych znaków.

W sobotę 18.11.2017 zapraszamy do budynku Gminnego Centrum Kultury w Solcu-Zdroju. O godzinie 14.00 na gości czeka pokaz karate kyokushin. To jedna z najbardziej znanych na świecie sztuk walki, która nie tylko sprawdza się jako forma sportu, ale także jest świetną formą samodoskonalenia. O godzinie 16.00 poznamy Ti Chi, czyli specjalną chińską gimnastykę medytacyjną. Dzięki gościom z dalekiego wschodu dowiemy się jak wprowadzić się w stan absolutnego relaksu. Wszystko zwieńczy niesamowity pokaz masażu chińskiego. Na koniec dnia o godzinie 18.00 zapraszamy na zajęcia z jogi. Joga to indyjska filozofia, która zapewnia równowagę między ciałem, a duszą. Odpowiedni trening ciała połączony z dyscypliną duchową ma walory nie tylko fizyczne, ale również wpływa na zdrowie i samopoczucie.

W niedzielę 19.11.2017 od godziny 18.00 w Gminnym Centrum Kultury odbędzie się prezentacja rytualnej ceremonii parzenia herbaty. Podczas pokazu poznamy też ważne informacje na temat spożywania tego bliskiego nam wszystkim - napoju. Podczas pokazu funkcjonować będzie stoisko z herbatami z najdalszych zakątków świata oraz ceramiką. Zainteresowani będą mogli sprawić sobie lub swoim bliskim orientalny prezent. Po pokazie będzie można podziwiać prace naszych najmłodszych, stworzone na piątkowych warsztatach. Wtedy też poznamy zwycięzców szkolnego konkursu - ,, Azja oczami młodego człowieka”. Dla gości czeka także szwedzki stół z najpopularniejszą japońską potrawą – sushi. Na zakończenie - już nie z Azji, a Zielonej Góry - na scenie GCK pojawi się kabaret o nazwie, która wpisuje się idealnie w tematykę naszego projektu – MADE IN CHINA. Na występ kabaretu zapraszamy o godzinie 19.00.

Warsztaty na ,,Azjatyckim weekendzie w GCK” są bezpłatne, a liczba miejsc na nie ograniczona. Zapisy i informacje pod numerem 41 377 60 49. Pokazy są bezpłatne i nielimitowane. Serdecznie zapraszamy po kawałek Azji do Gminnego Centrum Kultury w Solcu-Zdroju!

 

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega...