Wiadomości - Aktualności

Nowa pracownia edukacyjna w Szkole Podstawowej w Zborowie

Dodał: lkobos Data: 2018-07-02 13:34:50 (czytane: 602)

Szkoła Podstawowa w Zborowie zostanie wyposażona w nową pracownię edukacyjną.

Gmina Solec-Zdrój pozyskała 24 tyś zł na realizację zadania pn. Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej – czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii w ramach którego zostaną zakupione sprzęty i pomoce dydaktyczne w zakresie ochrony wód, gleby, powietrza, a także meble. Projekt przewiduje także szkolenie dla nauczycieli w zakresie wykorzystywania zasobów pracowni podczas zajęć lekcyjnych.

Środki zostały pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w ramach programu dla gmin województwa świętokrzyskiego pn.  „Pracowania edukacyjna w szkole podstawowej – Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.”

W dniu 28 czerwca 2018 roku umowę podpisał Wójt Gminy Solec-Zdrój Pan Adam Pałys.

Całkowity koszt zadania będzie wynosił 30 tyś zł, w tym dotacja 24 tyś zł i środki własne 6 tyś zł.

Głównym celem zadania jest polepszenie warunków nauczania przedmiotów przyrodniczo – środowiskowych, podniesienie jakości edukacji ekologicznej w szkołach podstawowych, kształtowanie zainteresowań uczniów ekologią, ochrona przyrody i środowiska poprzez organizację zajęć lekcyjnych dla dzieci w pracowni edukacji ekologicznej a także wykorzystanie pracowni do przeprowadzenia zajęć pozalekcyjnych o charakterze przyrodniczym. Planuje się organizację warsztatów ekologicznych, konkursów o tematyce ekologicznej, apeli i zajęć terenowych.

 

logotyp_pracownia_2.png 


 

Zobacz także

Mistrz FIFA 19 gminy Solec-Zdrój wyłoniony!

Dodane: 2019-02-20 06:11 - czytane (101)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

KOMUNIKAT W SPRAWIE OGRANICZENIA POBORU WODY

SZANOWNI PAŃSTWO! W związku z brakiem opadów atmosferycznych i niskimi stanami wód na ujęciach zwracamy się z prośbą do mieszkańców...