Wiadomości - Aktualności

Mobilna gra terenowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dodał: lkobos Data: 2018-11-20 21:58:30 (czytane: 560)

W przeddzień obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę mieszkańcy gminy Solec-Zdrój mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z okresu zaborów biorąc udział w mobilnej grze terenowej.

W wydarzeniu udział wzięło 58 uczestników, którzy indywidualnie bądź w grupach przemieszczali się po ulicach Solca-Zdroju i w oparciu o aplikację Terra Run docierali do wyznaczonych na mapie punktów. We wspomnianych punktach czekały na nich pytania o różnym stopniu trudności. Zadaniem uczestników gry było zaliczenie wszystkich lokalizacji w jak najkrótszym czasie, udzielając jak największą ilości poprawnych odpowiedzi. O zwycięstwie bowiem nie decydowała tylko szybkość ale i znajomość historii Polski. Za każdą niepoprawną odpowiedź grupa otrzymywała karną minutę do czasu, w którym ukończyła gry.

    Gra sprawiła wiele emocji uczestnikom, którzy w pocie czoła docierali do końcowego punktu, którym był budynek Gminnego Centrum Kultury w Solcu-Zdroju. W nagrodę każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Trzy najlepsze zespoły uhonorowane zostały na akademii z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, która odbyła się na Hali Sportowej w Solcu-Zdroju. W skład nich wchodzili: 1 miejsce: Monika Grochowska, Sylwia Grochowska 2 miejsce: Milena Bartusiak, Amelia Bartusiak, Olga Nalepa 3 miejsce: Edyta Chmura, Inez Chmura, Oliwia Misiaszek, Maja Żółtak, Natalia Gabiga.

 

   Gra był nie tylko świetnym sposobem uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj, ale pokazała również, że można w alternatywny sposób poznawać historię naszego kraju przy tym doskonale się bawiąc. Szczególnie cieszy fakt, że w grze brało udział wiele duetów rodzinnych (rodzeństwa, rodzice z dziećmi).

    Aplikacja Terra Run do pobrania w sklepie Google Play. Zachęcamy do pobrania i spróbowania swoich sił – naprawdę warto! Wydarzenie odbyło się w ramach akcji ,,Dumni z Polski”, a jego organizatorem było Gminne Centrum Kultury w Solcu-Zdroju.

Zobacz także

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega

Dodane: 2019-08-20 10:16 - czytane (26)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwa w dostawie wody

URZĄD GMINY W SOLCU-ZDROJU INFORMUJE, ŻE W DNIU 20 LISTOPADA 2018 ROKU W GODZINACH OD 13:30 DO 15:30 NASTĄPI PRZERWA W DOSTAWIE...