Wiadomości - Aktualności

Informacja dotyczaca wody przeznaczonej do spożycia

Dodał: ikopec Data: 2018-07-28 14:46:17 (czytane: 957)

W związku z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Busku-Zdroju stwierdzającą brak przydatności do spożycia wody z wodociągu Solec-Zdrój, Urząd Gminy w Solcu – Zdroju informuje, że od godziny 15-ej dnia 28.07.2018 roku w części miejscowości Solec-Zdrój tj. Malinowy Raj, Malinowy Zdrój, Uzdrowisko Solec-Zdrój, Baseny Mineralne, ul. 1 Maja (od ulicy Kościuszki do skrzyżowania z ul. Krakowską) ul. Sienkiewicza, Cicha, Leśna – odbiorcom woda dostarczana jest z ujęcia wody w Starym Korczynie, z ujęcia wody Piestrzec (woda dostarczana jest do miejscowości Piestrzec, Włosnowice, Świniary, Zielonki, Ludwinów, Wełnin, Zagórzany, Solec-Zdrój (pozostałe ulice), Strażnik, Chinków, Zagajów, Kolonia Zagajów) i z ujęcia Kików (Kików, Piasek Mały, Sułkowice, Żuków, Zborów).

Z ujęć wody w Starym Korczynie, Piestrzcu i Kikowie woda nadaje się do spożycia.

Zakaz spożywania wody do celów spożywczych obowiązuje na terenie wsi Magierów. Wodę pitną można pobrać od sołtysa wsi w ilości 10 L na gospodarstwo domowe.

Przeczytaj kolejną wiadomość:

KOMUNIKAT W SPRAWIE OGRANICZENIA POBORU WODY

SZANOWNI PAŃSTWO! W związku z brakiem opadów atmosferycznych i niskimi stanami wód na ujęciach zwracamy się z prośbą do mieszkańców...