Wiadomości - Aktualności

Co warto zobaczyć w Gminie Solec - Zdrój - Zdrój część II

Dodał: lkobos Data: 2020-08-25 11:37:03 (czytane: 645)

Uzdrowisko naturą malowane!

Aleja aromaterapeutyczna – zlokalizowana przy ul. Partyzantów w Solcu – Zdroju. Na Alei rozmieszczono 40 tabliczek przedstawiających gatunki znajdujących się tam roślin oraz ich charakterystykę. Przy wejściach na alejki zostały zmontowane dwie tablice edukacyjne przedstawiające wykaz roślin wraz z mapą ich lokalizacji. Aleja jest doskonałym miejscem do wypoczynku dzięki bogactwu roślin wydzielających olejki eteryczne i ziół.

aleja_aromaterapeutyczna_z.jpg 

Aleja Magnoliowa – zlokalizowana przy ul. Cichej w Solcu – Zdroju. Na Alei rozmieszczono 20 tabliczek przedstawiających występujące tam rośliny. Przy wejściu głównym znajduje się tablica edukacyjna. Tabliczki przedstawiające opis roślin umiejscowione są w taki sposób, aby były czytelne z chodników, co ma na celu zapobieganie niszczeniu zieleni.

aleja_magnoliowa_z.jpg 

Zalew rekreacyjny – zbiorniki zajmujący powierzchnię 8 ha. Od strony zachodniej przylega bezpośrednio do parku uzdrowiskowego. Zbiornik kusi piaszczystą plażą, boiskiem do piłki siatkowej, huśtawkami dla dzieci oraz kawiarenką serwującą lody i przekąski. „Solecki zalew” to miejsce większości wydarzeń kulturalnych organizowanych w gminie i raj dla wędkarzy.

zalew_rekreacyjny_w_solcu_zdroju_z_1.jpg 

Bociany – Gmina Solec – Zdrój chlubi się tymi pięknymi ptakami, chociaż z roku na rok jest ich coraz mniej. Nawet sponsorujemy wyżywienie jednego boćka w krakowskim zoo. Wszyscy biją na alarm, że zbliża się koniec bocianiej Polski, może więc to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć te ptaki właśnie w naszej gminie.

bociany_z.jpg 

Przejażdżki meleksem – mini transport lokalny po miejscowości Solec – Zdrój. Meleks kursuje pięć dni w tygodniu (poniedziałek – piątek). Przystanek początkowy i końcowy znajduje się przy Basenach Mineralnych. Odjazd o godz. 9.00, 9.30, 12.00, 12.30. Meleks kursuje na dwóch trasach.

 melex_z.jpg

Zabytkowy park w Zborowie – piękny, odnowiony park z alejkami spacerowymi, altaną oraz urządzeniami małej architektury (ławki, siłownia „pod chmurką”, pergole). W parku zostały wytyczone ścieżki edukacyjne: przyrodnicza oraz historyczna z tablicami informacyjnymi. Bogata roślinność pozwoli zrelaksować się i wypocząć (łąka ekologiczna, ogród ziołowo – kwiatowy, murawa piknikowa).

par_zborow_z.jpg 

sowa_z.jpg 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Uwaga - sesja

Informuję, że na dzień 27 sierpnia 2020r. na godz. 8ºº zwołuję XX Sesję Rady Gminy Solec-Zdrój. Posiedzenie odbędzie się w Sali...