Wiadomości - Aktualności

Aplikacja mobilna - Przewodnik Turystyczny Gminy Solec – Zdrój !!!

Dodał: lkobos Data: 2021-09-29 11:30:14 (czytane: 373)

Zachęcamy mieszkańców, turystów i kuracjuszy do korzystania z aplikacji mobilnej - Przewodnik Turystyczny Gminy Solec – Zdrój !!!

ilove_solec.jpg 

Gmina Solec – Zdrój w ramach projektu grantowego realizowanego w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pozyskała środki na projekt pn. „Aktywnie i mobilnie w Solcu – Zdroju – promocja walorów turystycznych gminy poprzez wydarzenia popularyzujące tworzoną aplikację mobilną”.

Aplikacja jest dostępna na każde urządzenie z systemem Android lub iOS. Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać z Google Play. Aby pobrać aplikację należy w Google Play wpisać Solec – Zdrój przewodnik turystyczny, kliknąć w logo aplikacji (herb Gminy Solec – Zdrój), a następnie nacisnąć „Zainstaluj”. I GOTOWE!

Aplikacja jest praktycznym narzędziem dla nowoczesnego turysty, kuracjusza i mieszkańca, pozwalającym na nawigację po szlakach turystycznych Gminy Solec-Zdrój oraz dającym dostęp do bogatej bazy informacji o najciekawszych miejscach położonych w ich pobliżu. Aplikacja mobilna umożliwia przeglądanie na mapie wszystkich szlaków pieszych i rowerowych znajdujących się na terenie gminy. Do każdego szlaku przyporządkowane zostały obiekty, a wśród nich ciekawe miejsca krajoznawcze, kulturalne, przyrodnicze, zabytkowe. Aplikacja zawiera również wiele informacji na temat aktualnych wydarzeń (imprezy, wydarzenia kulturalne, koncerty), informacje dla mieszkańców, informacje o regionie. Znajdziemy tu również prezentację najciekawszych miejsc, bazy noclegowej, gastronomii. Za pośrednictwem telefonu można na bieżąco śledzić ofertę wydarzeń organizowanych w gminie. Aplikacja przyda się zarówno odwiedzającym, jak i mieszkańcom. Zaprowadzi do zabytków, restauracji, hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych, a także pozwoli poznać lokalną architekturę. Aplikacja daje nie tylko możliwość nawigowania po wybranym szlaku, ale także opcję wskazania dojazdu do wybranego punktu oraz wyszukania ciekawych miejsc w pobliżu.
Celem Aplikacji jest popularyzacja aktywnej turystyki oraz wzbogacenie bazy informacyjnej dla turystów.
Aplikacja w bezpieczny i prosty sposób poprowadzi chętnych przez następujące szlaki piesze i rowerowe:
- Szlak „zielonego listka”,
- Szlak kapliczek, krzyży i świątków,
- Szlak „bocianich gniazd”,
- Szlak edukacji przyrodniczej,
- Szlak zabytków.
Serdecznie zachęcamy do korzystania.

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gmina Solec – Zdrój szczepi się przeciwko COVID – 19

Urząd Gminy w Solcu – Zdroju informuje, że w ramach promocji szczepień przeciwko COVID – 19 prowadzi akcję, w ramach...