Wiadomości - Aktualności

Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!

Dodał: lkobos Data: 2024-03-20 13:50:00 (czytane: 97)

Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

       Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej.

       Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.

       Oferujemy dofinansowanie nauki pływania i kosztów wycieczek szkolnych.

       Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.

       Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.

       Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.

Zapraszamy uczniów i uczennice klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1900 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednej ze szkół partnerskich Fundacji EFC.

Rekrutacja trwa do 31 marca!
Pełna oferta stypendialna oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie:
https://efc.edu.pl/programy/horyzonty

Więcej informacji można uzyskać pisząc na rekrutacja@efc.edu.pl lub telefonicznie: +48 606 770 362.


***

Fundacja EFC od 13 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena  i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich. 

Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko tysiąca uczniów i uczennic. Obecnie ponad 200 stypendystów i stypendystek uczy się w 18 szkołach średnich w całej Polsce.

Program Horyzonty prowadzony jest wspólnie z Fundacją Rodziny Staraków.

prog_styp_hor_24.jpg 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

Wójt Gminy Solec-Zdrój ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie w 2024 roku zadania publicznego w zakresie ochrony dóbr kultury...