Wiadomości - Aktualności

Zapraszamy na wystawę o Eugeniuszu Bodo i spotkanie w Buskim Samorządowym Centrum Kultury - 6 lutego 2024

Dodał: lkobos Data: 2024-02-02 09:28:58 (czytane: 247)

Szanowni Państwo, we wtorek 6 lutego 2024 roku w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju zaprezentowana zostanie wystawa Delegatury IPN w Kielcach o Eugeniuszu Bodo. Na ten dzień zaplanowano także dyskusję o życiu i działalności estradowej tego artysty. Zapraszamy serdecznie!


Eugeniusz Bodo - ikona przedwojennego kina i estrady, miłośnik zwierząt, wszechstronnie uzdolniony, którego życie skończyło się w ponurym, sowieckim łagrze. Historia słynnego Bodka będzie tematem
dyskusji, która odbędzie się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Nie zabraknie anegdot z życia artysty i jego związków z regionem.

W ramach wydarzenia zaplanowane zostało spotkanie otwarte z udziałem Mireli Tomczyk, redaktor naczelnej pisma i portalu „Stare Kino”. Rozmowę poprowadzi Ilona Religa-Gola z Delegatury IPN w Kielcach. Rozpocznie się ono o godzinie 15.30.

Wydarzeniu towarzyszy wystawa edukacyjna „Eugeniusz Bodo” przygotowana przez Delegaturę IPN w Kielcach. Ekspozycja będzie dostępna w Buskim Samorządowym Centrum Kultury do 1 marca 2024 r.

Organizatorami wydarzenia są: Delegatura IPN w Kielcach i Buskie Samorządowe Centrum Kultury.

eugeniusz_bodo_zaproszenie_zm.jpg 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Do 29 lutego rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Solec-Zdrój informuje, że od 01.02.2024 do dnia 29.02.2024 r. w siedzibie Urzędu, będą przyjmowane wnioski o zwrot podatku...