Wiadomości - Aktualności

Zapraszamy na Dzień Kobiet w Solcu-Zdroju

Dodał: lkobos Data: 2024-02-14 11:09:08 (czytane: 479)

Wójt Gminy Solec-Zdrój, Rada Gminy Solec-Zdrój, oraz Gminne Centrum Kultury w Solcu-Zdroju zaprasza serdecznie Panie z terenu gminy Solec-Zdrój na koncert "Muzyka jest Kobietą" - operetkowy Dzień Kobiet w Solcu-Zdroju, który odbędzie się 7 marca o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej w Solcu -Zdroju.

Na Panie już od godz. 18.00 będzie czekało stanowisko z pokazami makijażu.
Dla każdej Pani miła niespodzianka.


Bilety do nabycia w kasie Kina/Sali Widowiskowej oraz w GCK.
Panie - bezpłatne wejściówki
Panowie - 50 zł. bilet
 
Zapraszamy !
 
 
 
 
Artyści:
 
Kluadia Duda - sporan
 
 
 

Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kielcach, w klasie śpiewu dr Romy Owsińskiej. W 2014 r. uzyskała dyplom licencjacki w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu prof. Katarzyny Rymarczyk. Studia magisterskie ukończyła w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie śpiewu dr. hab. Katarzyny Oleś-Blachy. Od najmłodszych lat związana z Festiwalem im K. Jamroz w Busku-Zdroju, który pozwolił jej stawiać pierwsze kroki na scenie. W 2014 r. na XX Międzynarodowym Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju otrzymała nagrodę im. Konstantego Miodowicza za najlepszy debiut festiwalu. Na scenie operowej debiutowała partią Serpiny w La Serva Padrona G.B. Pergolesiego w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w reżyserii Przemysława Klonowskiego.

Podczas studiów odbyła szereg koncertów w woj. Kujawsko - Pomorskim z zespołem Opera Młodych oraz liczne koncerty w Pałacu w Lubostroniu. Występuje na terenie całego kraju śpiewając repertuar zarówno klasyczny jak i estradowy. Koncertowo szczególnie związana z woj. Świętokrzyskiem gdzie miała okazję występować zespołem Strauss Ensemble, Buską Orkiestrą Zdrojową jak i koncertach kameralnych z towarzyszeniem pianistów.
 W 2023 roku podczas IX Międzynarodowego Festiwalu "Bella Voce" wcieliła się w rolę Zośki w op. Karola Kurpińskiego "Leśniczy w Kozienickiej Puszczy". 
Swój warsztat wokalny oraz aktorski doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez Piotra Bednarskiego, Helenę Łazarską, Urszulę Kryger, Agnieszkę Piass z którą współpracuje po dzień dzisiejszy, Krzysztofa Bednarka, Jagnę Sokorską - Kwika córkę słynnego słowika Warszawskiego Bogny Sokorskiej oraz kursach aktorskich prowadzonych przez Waldemara Obłozę, Katarzynę Zielińską, reżysera Łukasza Zalewskiego, jak również w warsztatach filmowych reżysera Leszka Dawida. Z powodzeniem prowadzi warsztaty wokalne, wokalno-aktorskie dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Zajmuje się również dubbingiem oraz projektami komercyjnymi występując w reklamach telewizyjnych prezentując głos operowy. W 2014 miała okazję wystąpić wokalnie na płycie znanego rapera TAU w albumie Remedium.
 
Andrzej Wiśniewski - tenor
 
 
 
 
Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina    w Warszawie na Wydziale Wokalno - Aktorskim w klasie śpiewu profesora Kazimierza Pustelaka. Aktualnie jest solistą Teatru Muzycznego w Lublinie oraz solistą RZAWP w Warszawie. Współpracował z Teatrem Wielkim w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, MTM im.Jana Kiepury w Warszawie. Jako laureat Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Miusicalowej i Operetkowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie, otrzymał nagrodę Gliwickiego Teatru Muzycznego, Łódzkiego Teatru Muzycznego oraz Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Został także wyróżniony  w I Europejskim Konkursie Tenorów im. J. Kiepury w Sosnowcu. Prezentował się publiczności m.in. w takich rolach jak : Alfreda z opery ,,Traviata’’ G.Verdiego , Stefana w ,,Strasznym Dworze’’ S.Moniuszki, Ksiecia z Mantuiw ,,Rigoletto’’ G.Verdiego Remendada w Carmen, Cecca w „Il mondo della luna” Josepha Haydna  oraz w roli Jana Konopnego "Bunt Żaków",  Barinkaya w Baronie Cygańskim Edwina w operetce ,,Księżniczka Czardasza’’ E. Kalmana, Jupana w,, Hrabinie Maricy’’ , Camila de Rosillon w operetce ,,Wesoła Wdówka’’;  Alfreda w „Zemście Nietoperza" JohannaStraussa, Stanisława  w  operetce Ptasznik z Tyrolu.

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Do 29 lutego rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Solec-Zdrój informuje, że od 01.02.2024 do dnia 29.02.2024 r. w siedzibie Urzędu, będą przyjmowane wnioski o zwrot podatku...