Wiadomości - Aktualności

SPOTKANIE AUTORSKIE W GMINNYM CENTRUM KULTURY W SOLCU-ZDROJU

Dodał: lkobos Data: 2023-11-15 08:50:19 (czytane: 582)

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOLCU-ZDROJU serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Panem Jackiem Łapińskim w dniu 21.11.2023r. (wtorek) o godzinie 15.00 w Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PASJONATÓW DOBREJ KSIĄŻKI.

Jacek Łapiński – pisarz, prawnik, przedsiębiorca, pasjonat psychologii pozytywnej, papa (dumny ojciec syna), podróżnik po Polsce, pływak (i mors), piłkarz (rekreacyjnie kopiący piłkę), przyjazny i pogodny.

Przeprowadził ok. 2000 różnych spotkań autorskich, w tym także wykłady na UTW w całej Polsce.Napisał doktorat z prawa. Praca ma pozytywne recenzje – kwestia obrony rozprawy.Doktorat pod tytułem „System wyborczy a układ sił politycznych w Sejmie (na przykładzie wyborów z 2007 i 2011 roku).

Nauczyciel akademicki.

Uczył przedmiotów „Prawo konstytucyjne” i „Konstytucyjny system organów państwowych” na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Uczył także przedmiotu „Stanowienie prawa miejscowego”, Wydziale Administracji Uniwersytet w Białymstoku w Siedlcach.

Napisał publikację pod tytułem „Kartel wyborczy partii politycznych (uwagi na temat systemu finansowania polityki w Polsce)” w książce pod redakcją profesora Stanisława Bożyka i profesora Adama Jamroza pod tytułem. „Konstytucja. Ustrój polityczny. System organów państwowych”.

Pisarz:

Autor trzech książek:

- „Z uśmiechem Ci do twarzy-dobry humor to lepsze życie”.

- „Dlaczego warto czytać?! -Pasja zamiast nałogów – chyba że nałóg namiętnego czytania”.

- „Jak być lepszym -w życiu prywatnym i zawodowym”.

„Z uśmiechem Ci do twarzy. Dobry humor to lepsze życie”.

To wesoła książka o sensownych sprawach. Książka dostarcza ponad 110 praktycznych inspiracji skłaniających do refleksji, ale zapewnia jeszcze więcej uśmiechu! Bo śmiech to zdrowie. Każda inspiracja kończy się żarcikiem. Inspiracje dotyczą psychologii pozytywnej, zdrowia i diety.

„Dlaczego warto czytać?! Pasja zamiast nałogów – chyba że nałóg namiętnego czytania”.

To wartościowa książka i to nie tylko o samej wartości czytania, ale i o pasji. Lektura skierowana jest głównie do młodzieży. Jednak każdy znajdzie w niej jakąś ciekawą myśl, bo „warto czytać”. Autor pisze o rozwoju pasji, gdyż czas to życie, a pasja jest najlepszą zabawą w życiu! To wymaga wysiłku, ale przynosi spełnienie. Nikt nie będzie żałował, iż za mało czasu w swoim życiu spędził przed ekranem. Książka jest na luzie, ale z sensem.

„Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym”.

To „dobra książka” – jak ocenił to Czytelnik, ale oczywiście mogłaby być lepsza (jak prawie wszystko w życiu). Lektura dotyczy rozwoju osobistego i była pozytywnie odbierana w kręgu ludzi zainteresowanym rozwojem.Książka jest tak napisana, iż można ją otworzyć na dowolnej stronie i zacząć czytać. Książka zawiera kilkaset aforyzmów wybitnych ludzi, a więc jest także księgą złotych myśli.Liczy się nie tylko pozytywne myślenie, ale także pozytywny system wartości.

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zapraszamy na Mikołajkowe Widowisko Estradowe

Gminne Centrum Kultury w Solcu – Zdroju zaprasza na Mikołajkowe Widowisko Estradowe....