Solec-Zdrój - wiadomości-informacje - Uzdrowisko Solec-Zdrój

Odpady tekstyliów


Szanowni mieszkańcy, wraz z początkiem 2025 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów, zgodnie z którymi należy osobno zbierać i przekazywać zużytą odzież, inne odpady tekstylne i obuwie. Nowe przepisy mają służyć zwiększeniu recyklingu materiałów tekstylnych, a także ograniczyć ich ilość trafiających na składowiska odpadów.

tekstylia.jpg 

Tekstylia, które należy segregować:

  • ubrania – np. odzież codzienna, sportowa, robocza, bielizna;
  • tkaniny domowe – pościele, ręczniki, obrusy, firany, zasłony, koce, dywany;
  • akcesoria tekstylne – skarpetki, szaliki, czapki, rękawiczki, torby tekstylne, torebki, portfele, paski, galanteria skórzana, pluszowe zabawki;
  • buty – obuwie wszelkiego rodzaju.

Gmina Solec - Zdrój zapewnia bezpłatny odbiór tych odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który zlokalizowany jest na oczyszczalni ścieków w Solcu – Zdroju, czynny w środy i soboty od 11.00 do 13.00.

 

Ważne: podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych ( bezpośrednio z nieruchomości) nie będą odbierane odpady typu dywany, wykładziny, kołdry, ubrania, obuwie oraz inne tekstylia.

Nasz Patronat

więcej

Imprezy

więcej

Sport

XXXI WYŚCIG KOLARSKI IM. ANDRZEJA IMOSY W SOLCU-ZDROJU

W niedzielę 4 września, na ulicach Solca-Zdroju odbyła się kolejna XXXI edycja Wyścigu Kolarskiego im. Andrzeja Imosy, która jest imprezą cykliczną o zasięgu ogólnopolskim. Tradycją stało się już, iż wyścig odbywa się w pierwszą niedzielę września i niewątpliwie jest to jedna z największych i jednocześnie najbardziej popularnych imprez sportowych organizowanych na terenie gminy Solec-Zdrój. Jest to wydarzenie, w którym zawodnicy startują w XXIV kategoriach wiekowych i adresowana jest zarówno dla amatorów jak i zawodowców, dla których wyścig jest kolejnym wyzwaniem, porównaniem swoich sił w barwnym peletonie i hołdzie oddanym patronowi wyścigu. W tym roku na imprezie nie mogło zabraknąć jej corocznych bywalców jak również grupy nowych uczestników. więcej»