Wiadomości - Aktualności

Mężczyźni zaśpiewali jak im kobieta zagrała!

Dodał: lkobos Data: 2023-03-14 11:46:31 (czytane: 356)

11 marca 2023r. w Sali Widowiskowej w Solcu – Zdroju świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji z inicjatywy Wójta Gminy Solec- Zdrój – Adama Pałysa oraz Radnych Rady Gminy w Solcu – Zdroju odbył się koncert w wykonaniu męskiego kwartetu wokalnego Dolces Pueris.

 Na sali zgromadziła się liczna publiczność, w zdecydowanej przewadze były to jednak Panie, którym koncert był dedykowany. Publiczność śpiewała wspólnie z artystami znane utwory. Wszyscy znakomicie się bawili.

 

 

Kwartet męski w składzie Zbigniew Rogoziński – I tenor, Jarosław Łyczba – II tenor, Tadeusz Dudek – baryton, Marek Wojtal – bas zaśpiewał jak im zagrała akompaniatorka Wanda Dudek. Bo jak to w życiu bywa bez kobiet świat by nie istniał. Za tą obecność w wyjątkowych chwilach ale i na co dzień Panowie dziękowali Paniom z okazji ich święta.

 

 

 

Kwartet Dolces Pueris powstał w 2006r., skład zespołu stanowią członkowie Chóru Męskiego „Pochodnia” z Częstochowy. Kwartet wykonuje utwory rozrywkowe w stylu retro jak i współczesne, nie stroni też od muzyki sakralnej i ludowej.

Grupa ta koncertowała m.in. we Włoszech, na Węgrzech, Litwie, w Szwecji, Dani, Norwegi. Dolces Pueris ma swoim koncie wiele nagród na Festiwalach Ogólnopolskich i regionalnych.

 

 

 

 

Kierownikiem artystycznym zespołu jest Jarosław Łuczba – absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Na soleckiej scenie artyści wcielali się w różne role rozbawiając publiczność do łez. Koncert pełen pozytywnych emocji wprowadził wszystkich w dobry nastrój.

 

 

 

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

TRENING SYSTEMU ALARMOWANIA

Wójt Gminy Solec-Zdrój informuje mieszkańców, że w dniu 1 sierpnia 2023r. o godz. 17:00 zostanie przeprowadzony trening alarmowy...