Wiadomości - Aktualności

Masz nowe źródło ogrzewania lub zmieniasz piec - złóż deklarację CEEB

Dodał: lkobos Data: 2024-07-10 12:46:09 (czytane: 120)

Deklaracja CEEB to oświadczenie składane na ceeb.gov.pl m.in. przez właściciela domu jednorodzinnego lub zarządcę budynku. Oświadczenie dotyczy wszystkich – zarówno obecnych jak i nowych – źródeł ciepła i spalania paliw o mocy nominalnej do 1MW.

Nowe źródło ciepła – nowa deklaracja

Jednorazowe wypełnienie deklaracji nie sprawia, że obowiązek ten zanika. Każde nowe zainstalowane źródło ciepła wymaga złożenia nowej deklaracji. Powinniśmy ją zatem powtarzać za każdym razem gdy następuje zmiana źródła ciepła – masz 14 dni na złożenie nowej deklaracji CEEB

Ważne!

Obowiązek składania deklaracji CEEB wynika z ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów.

Deklaracje można składać:
– w formie elektronicznej, czyli przez internet (wejdź na stronę CEEB.gov.pl)– jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób. Oprócz tego, że umożliwia to oszczędność czasu i pieniędzy, niewątpliwą zaletą jest to, że deklarację można złożyć nie wychodząc z domu. Aby złożyć deklarację przez internet potrzebne jest posiadanie profilu zaufanego albo dowodu elektronicznego.

– w formie papierowej - wypełniony dokument można złożyć osobiście w Urzędzie Gminy  w Solcu-Zdroju, ul. 1 Maja 10, 28-131 Solec-Zdrój.

Wzory deklaracji poniżej znajdują się na stronie: https://www.gunb.gov.pl/strona/wzory-deklaracji

ceeb.jpg 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Komunikat meteorologiczny z godz. 09:57 dnia 10.07.2024

Prognozuje się, że w ciągu najbliższych 2-3 godzin (do godziny 12-13) temperatura powietrza przekroczy 30°C. Prognozowane na dziś...