Wiadomości - Aktualności

Koncert Tomasza Kozłowskiego po raz trzeci w Solcu-Zdroju!

Dodał: lkobos Data: 2024-06-11 11:54:19 (czytane: 148)

Gminne Centrum Kultury zaprasza na koncert do Sali Widowiskowej w Solcu-Zdroju. Już po raz trzeci 29 czerwca 2024. o godz. 19:00 na naszej scenie zaprezentuje się Tomasz Kozłowski.

 

Mieszka i pracuje w Kielcach. Profesor nauk technicznych, geotechnik i specjalista od kalorymetrii skaningowej; jego prace doczekały się 550 cytowań. W latach 2016-2019 pełnił funkcję prorektora Politechniki Świętokrzyskiej, od roku 2020 dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki. Działalność zawodową dzieli z kilkoma prywatnymi pasjami: fotografią przyrodniczą, fotografią krajobrazu, astrofotografią, twórczością poetycką i twórczością muzyczną. Tę ostatnią uprawiał prywatnie jeszcze w czasach krakowskich studiów, jednak na dobre wkroczyła w jego życie niespełna 5 lat temu, po uzyskaniu tytułu profesorskiego, i doprowadziła do wydania pod koniec roku 2021 autorskiej płyty „Piosenki na zawsze”. Mimo iż zasadniczo unika mediów i intensywnego koncertowania, jego konto na YouTube w krótkim czasie zdobyło sobie ponad 600 subskrybentów. Jako śpiewający songwriter często opowiada o przemijaniu, utracie i niereligijnych aspektach „życia po życiu”, jednak nietrudno zauważyć, że tak naprawdę wyznaje afirmację życia doczesnego i uprawia swoiście rozumianą filozofię carpe diem. Wiele jego piosenek to pełne ciepła i specyficznej magii opowieści o miłości i przyrodzie. Doskonale gra na gitarze, stosując własną technikę fingerpicking, a także na bluesowej harmonijce ustnej, ukulele, instrumentach klawiszowych i perkusji. Jako kompozytor pozostaje w nurcie klasycznej ballady folkowej, kontynuując i rozwijając tradycje Leonarda Cohena oraz zespołów Stare Dobre Małżeństwo i Wolna Grupa Bukowina. Nie unika również muzycznego pastiszu, w szczególności imitując dla zabawy konwencję klasycznego rocka.

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Debata nad Raportem o stanie Gminy Solec-Zdrój za 2023 rok

W dniu 19 czerwca 2024 roku o godz. 8.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Solec-Zdrój odbędzie się Sesja Rady Gminy Solec-Zdrój,...