Wiadomości - Aktualności

Dzień Dziecka w Solcu-Zdroju

Dodał: lkobos Data: 2024-06-06 09:10:35 (czytane: 217)

Festyn z okazji Dnia Dziecka był radosnym wydarzeniem pełnym śmiechu, zabawy i niezapomnianych chwil. Organizowane corocznie wydarzenie, przyciąga dzieci i ich rodziny z całej okolicy, oferując szeroką gamę atrakcji i rozrywek.

Festyn odbywał się przy Gminnym Centrum Kultury w Solcu – Zdroju, gdzie wokół znalazło się wiele fajnych atrakcji.

Dużą popularnością cieszą się dmuchane zjeżdżalnie, kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy, tatuaże brokatowe przygotowane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Soleckiej. Największą atrakcją okazała się prezentacja przygotowana przez Ochotniczą Straż Pożarną. Dzieci miały okazję zobaczyć wóz strażacki, wsiąść do niego, przymierzyć hełm, poznać sprzęt w jaki jest wyposażony. Bardzo interesujący był pokaz akcji ratowniczej i lekcje udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez druhów OSP Solec - Zdrój

Dzieci mogły wziąć udział w  konkursach takich jak wyścigi w workach czy przeciąganie liny. Organizowane były także gry zespołowe i zabawy ruchowe, które zachęcały do aktywnego spędzania czasu.

Rodziny mogły posilić się w strefie gastronomicznej, gdzie serwowane były pyszne przekąski – waty cukrowe, popcorn, lody, gofry oraz różnorodne dania.

Festyn z okazji Dnia Dziecka to nie tylko zabawa, ale także okazja do integracji społeczności lokalnej. Rodziny spędzają czas razem, bawiąc się i ciesząc wspólnymi chwilami. To dzień pełen uśmiechów, który na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i dorosłych.

 

Dzień Dziecka 2024 - Galeria zdjęć na stronie GCK Solec-Zdrój  - kliknij

 

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

"EtnoWakacje 2024" - "EtnoPolska Edycja 2024"

Od 1 kwietnia Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne SOLEC ZDRÓJ bierze udział w realizacji projektu "EtnoWakacje`2024" w ramach Programu...