Wiadomości - Aktualności

CO W TRAWIE PISZCZY? - GKS STRUMYK SOLEC-ZDRÓJ WRACA DO LIGOWEJ RYWALIZACJI!

Dodał: lkobos Data: 2022-09-09 15:08:50 (czytane: 815)

20 sierpnia GKS Strumyk Solec-Zdrój rozpoczął swój pierwszy oficjalny mecz sezonu 2022/2023. Występujący w II gr. Świętokrzyskiej B klasy zespół po letnim okresie przygotowawczym wkracza w sezon z nowymi nadziejami. Zanim jednak wybrzmiał pierwszy gwizdek na stadionach B klasy, solecki klub poczynił kluczowe inwestycje na przyszłość.

,,Do młodzieży świat należy” – tak brzmi jedno ze słynnych polskich powiedzeń. Do serca te słowa wziął sobie zarząd GKSu otwierając jeszcze przed wakacjami szkółkę piłkarską. Celem jej istnienia jest zagwarantowanie dzieciom i młodzieży z terenu gminy Solec-Zdrój alternatywnego spędzania wolnego czasu. Sportowe zajęcia i rywalizacja dają możliwość oderwania się od smartfonów i komputerów, a także wpływają na lepszą integracje w grupie. Zajęcia prowadzone przez szkółkę piłkarską GKS Solec-Zdrój są całkowicie bezpłatne, a za prowadzenie treningów odpowiedzialni są Przemysław Gruchała oraz Augustyn Ból. Trener seniorskiego zespołu GKS Solec-Zdrój wiąże z grupami młodzieżowymi duże nadzieje, gdyż to właśnie one mogą zapewnić klubowi nowy narybek w szeregach soleckiego klubu.

Zarząd GKS Strumyk Solec-Zdrój działał prężnie w oknie transferowym zapewniając klubowi przedsezonowe wzmocnienia. Za te z pewnością można uznać dołączenie do klubu Kamila Guły – kluczowego zawodnika Piasta Stopnica ( liga okręgowa). Do klubu po półrocznej absencji wrócił ulubieniec trybun – Miłosz Dudek. Ponadto klub zasilili: Kacper Gwóźdź, Piotr Guzik, Łukasz Ciepliński, Mateusz Cieślak, Mikołaj Rzępała. Na roczne wypożyczenie do GKS Nowiny  udali się: Marcin Chmura i Adrian Łukasik.

W swoim pierwszym spotkaniu w ramach Okręgowego  Pucharu Polski GKS Strumyk pokonał po dogrywce zespół Baszty Rytwiany w stosunku 2:1. Ozdobą spotkania była wspaniała bramka Patryka Gajka bezpośrednio po gwizdku rozpoczynającym pierwszą połowę dogrywki. Po pucharze przyszedł czas na ligę, gdzie po emocjonującym meczu GKS zremisował na własnym stadionie ze spadkowiczem z A Klasy – drużyną GKS Kluczewsko. Trzy dni później piłkarze soleckiej drużyny musieli uznać wyższość Wisły Nowy Korczyn w ramach drugiej rundy Okręgowego  Pucharu Polski. Mecz zakończył się porażką w stosunku 1:2. Ostatnia ligowa potyczka zakończyła się natomiast zwycięstwem 1:4 z drużyną LZS Czarnocin na stadionie Sparty Kazimierzy Wielkiej.

Aktualnie zespół GKS Strumyk Solec-Zdrój zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli świętokrzyskiej B klasy gr. II ze stratą 2 punktów do liderującego zespołu Nidy Sobków. Jest to jednak początek piłkarskiej jesieni i liczymy na końcową poprawę rezultatu. Serdecznie zapraszamy na mecze naszej drużyny. Informacje na temat meczów można uzyskać na stronie kieleckapiłka.pl lub na naszym fanpage na facebooku.

Zobacz także

Informacja - bezpłatny transport do lokalu wyborczego

Dodane: 2023-09-26 07:29 - czytane (94)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

TRENING SYSTEMU ALARMOWANIA

Wójt Gminy Solec-Zdrój informuje mieszkańców, że w dniu 1 sierpnia 2023r. o godz. 17:00 zostanie przeprowadzony trening alarmowy...