Wiadomości - Aktualności

Bieg Mikołajowy w Solcu-Zdroju

Dodał: lkobos Data: 2023-12-05 16:26:06 (czytane: 391)

Bieg Mikołajowy w Solcu - Zdroju to wyjątkowe wydarzenie, które wprowadza uczestników w magiczną atmosferę nadchodzących świąt. To nie tylko okazja do aktywności fizycznej, ale również doskonała zabawa dla wszystkich, którzy pragną połączyć sport z duchem zbliżających Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczna siódma edycja Biegu rozpoczęła się od zbiórki przy Gminnym Centrum Kultury w Solcu - Zdroju, gdzie tłumnie przybyli uczestnicy w charakterystycznych czerwonych czapkach mikołajowych – tworząc kolorową i radosną atmosferę. Bieg otworzył Wójt Gminy Solec – Zdrój Adam Pałys, życząc wszystkim biegaczom ukończenia biegu i dobrej zabawy.

Trasa biegu w tym roku prowadziła przez pięknie udekorowane białym, śnieżnym puchem ulice Solca – Zdroju. Po zakończeniu biegu uczestnicy zebrali się przy GCK gdzie wręczane były zasłużone medale i pamiątkowe dyplomy. Najlepsi biegacze zostali uhonorowani pucharami. Wszyscy biorący udział w biegu, otrzymali nagrody, które wręczył im sam Św. Mikołaj. Nagrody był różnorodne, były zabawki, słodycze, pyszny rodzinny obiad w Restauracji Magnolia, pizza w Pensjonacie „Syrenka”, Balneokosmetyki z Hotelu Malinowy Zdrój, rodzinne zaproszenia na Baseny Mineralne, gadgety z Nadwiślańskiego Banku Spółdzielczego w Solcu – Zdroju oraz sklepu „AGA - 101 Drobiazgów” czy smakołyki z restauracji Nova. Bieg Mikołajowy to nie tylko sportowe wyzwanie, ale również wyjątkowe doświadczenie, które łączy ludzi w radości, pozwala na rodzinne i aktywne spędzanie wolnego czasu. Organizatorami Biegu byli Wójt Gminy Solec – Zdrój, Gminne Centrum Kultury w Solcu – Zdroju, Ochotnicza Straż Pożarna w Solcu – Zdroju oraz Parafia pw. Św. Mikołaja w Solcu - Zdroju Organizatorzy dziękują serdecznie Św. Mikołajowi, że był z nami w tym wyjątkowym dniu, uczestnikom biegu, sponsorom oraz Strażakom OSP i Policjantom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podczas imprezy. Do zobaczenia za rok!

bieg.jpg

Przeczytaj kolejną wiadomość:

XXII MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

GMINNE CENTRUM KULTURY W SOLCU-ZDROJU SERDECZNIE ZAPRASZA NA XXII MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W DNIU 16 GRUDNIA 2023R....