Wiadomości - Aktualności

"EtnoWakacje 2024" - "EtnoPolska Edycja 2024"

Dodał: lkobos Data: 2024-06-06 09:00:49 (czytane: 178)

Od 1 kwietnia Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne SOLEC ZDRÓJ bierze udział w realizacji projektu "EtnoWakacje`2024" w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska. Edycja 2024".

2024_NCK_dofinans_etnoplska_RGB_zm.jpg 

Celem zadania jest wzbogacenie i udostępnienie wystawy stałej dotyczącej historii Solca i jego mieszkańców, zdobycie przez członków Stowarzyszenia nowych doświadczeń w dziedzinie kultywowania lokalnej tradycji i kultury poprzez udział w  "wyprawach  etnograficznych" oraz organizacja warsztatów etnograficznych. Powyższe przedsięwzięcie będzie realizowane w naszej galerii Stary Kufer. Skierowane jest do mieszkańców gminy, dzieci i młodzieży oraz kuracjuszy i turystów.

       Obecnie rozpoczęliśmy rekrutację na warsztaty. W czerwcu odbędą się zajęcia kulinarne     i rękodzielnicze, w lipcu etnograficzne i ceramiczne. Udział w nich mogą wziąć zarówno dorośli, jak i dzieci od lat 10. Ilość uczestników jest ograniczona, kto pierwszy ten lepszy:) Zgłoszenia prosimy składać w siedzibie Stowarzyszenia tj. w  Galerii Stary Kufer w godzinach jej otwarcia (od poniedziałku do czwartku 15.30-17.30, sobota 10.00-12.00). Zapraszamy!

plakat_etno_wakacje.jpg 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Warsztaty edukacyjne „Kultura jest COOL – piknik integracyjny”

4 czerwca 2024 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zborowie działające przy placówce Stowarzyszenie Na Rzecz Potrzebującym „Wielki...