Wiadomości - Aktualności

#ZOSTANWDOMU #NIEKLAMMEDYKA

Dodał: lkobos Data: 2020-03-22 14:48:13 (czytane: 411)

Bądź odpowiedzialny, jeżeli wróciłeś z zagranicy przed 15 marca 2020 r. i nie zostałeś objęty przymusową kwarantanną, masz niepokojące objawy zadzwoń do SANEPID-u. NIE NARAŻAJ SIEBIE I INNYCH. Ukrywając prawdę o swoim stanie zdrowia, kontakcie z chorym czy przebywaniu w strefie zakażenia wyłączasz z pracy Zespół, który udziela Ci pomocy.

W odpowiedzi na doniesienia medialne o nieodpowiedzialnym zachowaniu osób, które w ostatnim czasie wróciły z zagranicy, w tym między innymi z państw w których stwierdzono liczne przypadki zachorowań na koronawirusa, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. 

Lekkomyślne i nieodpowiedzialne zachowanie osób, które powróciły z zakażonych obszarów, głównie z Włoch, stanowi zagrożenie zarówno dla zdrowia i życia tychże osób, ich najbliższych oraz całego społeczeństwa.

Nie stosowanie się do zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych w zakresie poddania się kwarantannie, a przez to narażanie na utratę zdrowia innych, podlega odpowiedzialności karnej i cywilnej.

JEŻELI JESTEŚ OBJĘTY KWARANTANNĄ DOMOWĄ, BEZWZGLĘDNIE NIE OPUSZCZAJ MIEJSCA POBYTU I NIE KONTAKTUJ SIĘ Z INNYMI. POMIMO, ŻE CZUJESZ SIĘ DOBRZE MOŻESZ ZARAŻAĆ INNYCH.

kwarantanna_1.jpg

kwarantanna_nowa.jpg


 

OSOBY ZDROWE RÓWNIEŻ POWINNY OGRANICZYĆ SWOJE AKTYWNOŚCI DO MINIMUM #ZOSTANWDOMU.

W związku z powyższym apelujemy do osób, które w ostatnim czasie wróciły z zagranicy o odpowiedzialne zachowanie, poddanie się kwarantannie oraz ograniczenie do niezbędnego minimum wszelkiej aktywności, w tym kontaktów (jakiejkolwiek styczności) z innymi osobami.

Zobacz

Zobacz

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Komunikat o sposobie załatwiania spraw w Urzędzie Gminy Solec-Zdrój

W odpowiedzi na zalecenia administracji rządowej wprowadzamy następujące sposoby załatwiania spraw: telefoniczny (41 377 60 39, 41 377 60 46),...