Wiadomości - Aktualności

Zapraszamy na koncert

Dodał: lkobos Data: 2022-06-23 17:03:27 (czytane: 73)

Zapraszamy na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 1 lipca o godz. 20.00 w Sali Widowiskowej w Solcu - Zdroju.

Na scenie zaprezentuje sie Tomasz Kozłowski, który  jako śpiewający songwriter często opowiada o przemijaniu, utracie i niereligijnych aspektach „życia po życiu”, jednak nietrudno zauważyć, że tak naprawdę wyznaje afirmację życia doczesnego i uprawia swoiście rozumianą filozofię carpe diem. Wiele jego piosenek to pełne ciepła i specyficznej magii opowieści o miłości i przyrodzie. Doskonale gra na gitarze, stosując własną technikę fingerpicking, a także na bluesowej harmonijce ustnej, ukulele, instrumentach klawiszowych i perkusji. Jako kompozytor pozostaje w nurcie klasycznej ballady folkowej, kontynuując i rozwijając tradycje Leonarda Cohena oraz zespołów Stare Dobre Małżeństwo i Wolna Grupa Bukowina. Nie unika również muzycznego pastiszu, wszczególności imitując dla zabawy konwencję klasycznego rocka.

 

 

 

 

 

 

Tomasz Kozłowski mieszka i pracuje w Kielcach. Profesor nauk technicznych, geotechnik i specjalista od kalorymetrii skaningowej; jego prace doczekały się 550 cytowań. W latach 2016-2019 pełnił funkcję prorektora Politechniki Świętokrzyskiej, od roku 2020 dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki. Działalność zawodową dzieli z kilkoma prywatnymi pasjami: fotografią przyrodniczą, fotografią krajobrazu, astrofotografią, twórczością poetycką i twórczością muzyczną. Tę ostatnią uprawiał prywatnie jeszcze w czasach krakowskich studiów, jednak na dobre wkroczyła w jego życie niespełna 5 lat temu, po uzyskaniu tytułu profesorskiego, i doprowadziła do wydania pod koniec roku 2021 autorskiej płyty „Piosenki na zawsze”. Mimo iż zasadniczo unika mediów i intensywnego koncertowania, jego konto na YouTube w krótkim czasie zdobyło sobie ponad 600 subskrybentów.

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja-chwilowe przerwy w dostawie wody w dniu 23.06.2022 r.

Urząd Gminy w Solcu-Zdroju informuje, że w dniu 23.06.2022 r. od godziny 21.00 mogą nastąpić chwilowe przerwy w dostawie wody w następujących...