Wiadomości - Aktualności

Zapraszamy na Festiwal Filmowy KINOLUB

Dodał: lkobos Data: 2019-06-14 16:03:07 (czytane: 337)

Serdecznie zapraszam po raz kolejny na Festwial Filmowy KINOLUB. Tym razem seanse filmowe oraz warsztaty tworzenia filmów odbędą się nad Zalewem w Kawiarence Collturalnej.

Poniżej Harmonogram:

18.06.2019, godz. 16.00 - MOJA ŻYRAFA (Dikkertje Dap), reż. Barbara Bredero, Holandia, 2017, 74′

Rafałek i Raf to najlepsi przyjaciele, którzy w ten sam dzień obchodzą urodziny. W tym roku razem kończą cztery lata. Dla Rafałka oznacza to, że niedługo pójdzie pierwszy raz do szkoły. Niestety okazuje się, że Raf nie będzie mógł do niego dołączyć. Wszystko dlatego, że Raf jest żyrafą, mieszkającą w zoo, gdzie pracuje dziadek Rafałka. Dorośli upierają się, że szkoła to nie miejsce dla żyraf, nawet dla tych magicznych, które potrafią mówić. Przyjaciele będą musieli stawić czoła nowym wyzwaniom, gdy Rafałek zacznie spędzać czas z nowymi przyjaciółmi.

 

19.06.2019 - godz. 16.00 - POWSTRZYMAĆ WIKINGÓW! (Begstvo rogatykh vikingov), reż. Ilya Belostotsky, Rosja, 2018, 80′

Grupa najlepszych przyjaciół ma do wyboru albo spędzić całe wakacje zamknięta w ogródku za domem albo skonfrontować się z grupą szalejących po okolicy chuliganów w rogatych hełmach wikingów. Przed nimi szalona, choć niebezpieczna przygoda. Jako że w miłości i na wojnie wszystko dozwolone, będą musieli wzbić się na szczyty swojej pomysłowości, żeby przygotować dla najeźdźców specjalną tajemniczą „broń biologiczną”. W starciu pomoże im siła ich przyjaźni, moc odwagi oraz wsparcie ze strony lokalnej społeczności.

 

20.06.2019- godz. 16.00 - BIBLIOTEKA (Loknat), reż. Mohammadreza Haji Gholami, Iran, 2018, 78′

Rasool stara się pomóc swojej siostrze Sarze, borykającej się z jąkaniem. Zdaniem nauczyciela jej problem można pokonać, czytając książki. Niestety w małej wiosce w Iranie, gdzie mieszkają, bardzo trudno je zdobyć. Szczególnie książki dla dzieci. Pomysł stworzenia biblioteki wydaje się prostym rozwiązaniem, ale czy spodoba się mieszkańcom? I skąd wziąć pieniądze na zakup książek? To tylko część wyzwań i przeciwności, jakim będzie musiał stawić czoło Rasool.

 

21.06.2019 - godz. 15.00 Warsztaty z animacji poklatkowej Kinolub’ię Ekologię

godz. 16.30 Projekcja filmu APARAT (Here My Village), reż. Abas Aram, Iran, 2019, 83′

 

Farhad to dwunastoletni chłopiec mieszkający z matką i siostrą w irańskiej wiosce Nahooj. Kilka lat wcześniej stracił ojca i teraz to na nim spoczywa wiele obowiązków głowy rodziny. Pasją Farhada są zdjęcia – uwielbia przeglądać kolorowe czasopisma i marzy o posiadaniu własnego aparatu. Jeden z sąsiadów pomaga chłopcu i przynosi mu czasopisma. W trakcie wizyty w mieście Farhad dostrzega w sklepie używany aparat fotograficzny. Od tej pory jego celem staje się zebranie na niego funduszy. Początkowo stara się osiągnąć cel ciężką pracą, ale wkrótce chęć szybkiego zdobycia pieniędzy prowadzi go do podjęcia niewłaściwych decyzji.

 

22.06.2019 - godz. 16.30 - CZAS UCIEKA (Zeit Läuft), reż. Matthias Kubusch & Robert von Wroblewsky, Niemcy, 2019, 91′

Bohaterami filmu są nastolatkowie należący do szkolnego kółka teatralnego w Berlinie. Kiedy opiekunka teatru zgłasza grupę do udziału w konkursie na przedstawienie o bieżących wydarzeniach politycznych, Süleyman, Xenia i Tabea postanawiają zrezygnować z udziału i stworzyć własny projekt. Na miejsce prób obierają starą opuszczoną kaplicę. Pomocy w pisaniu sztuki ma udzielić ich kolega z klasy i przyjaciel Süleymana, Felix – scenarzysta i muzyk, który choruje na białaczkę. Süleyman ma nadzieję, że to zadanie odciągnie przyjaciela od skupiania się na własnej chorobie. Dla bohaterów nastaje czas twórczej pracy, kreatywnych starć i czas beztroskiej zabawy, którą starają się odwlec czekające ich ciężkie chwile.

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Mammografia w Solcu-Zdroju

Mammografia w Solcu-Zdroju przy Urzędzie Gminy, 1 Maja 10 w dniu 24 czerwca 2019 (poniedziałek) w godz. 9:00-12:00....