Wiadomości - Aktualności

XII MAGNOLIOWY DZIEŃ WIOSNY

Dodał: lkobos Data: 2018-04-13 15:41:26 (czytane: 912)

„Sasanka prawdziwej wiosny posłanka‘’ -pod takim hasłem odbył się 12 kwietnia w Solcu - Zdroju tegoroczny MAGNOLIOWY DZIEŃ WIOSNY.

Impreza ta odbywała się już po raz dwunasty o godzinie 12.00… Jej poprzednim edycjom towarzyszyły rok rocznie inne kwiaty – magnolia, która dała początek i nazwę temu wiosennemu wydarzeniu później były bratek, stokrotka, pierwiosnek, tulipan, szafirek, żonkil, hiacynt, lawenda i aksamitka . W tym roku była to sasanka, która przyniosła tak długo oczekiwany powiew wiosny.

            XII Magnoliowy Dzień Wiosny rozpoczął się tradycyjnie barwnym korowodem, który przeszedł ulicami Solca-Zdroju, ul. 1 Maja, Magnoliową, Cichą, Kościelną . Ostatnim punktem na trasie był plac przed Urzędem Gminy, na którym odbyły się występy artystyczne przygotowane przez uczniów z Samorządowego Przedszkola w Solcu-Zdroju, ze Szkół Podstawowych z Solca-Zdroju, Zborowa, Kikowa oraz uczniów Samorządowego Gimnazjum w Solcu-Zdroju i zespoły działające przy Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju. Wydarzenie to ma charakter  ekologiczny w związku z czym w programie znalazły się również EKO –występy.

 

Roztańczeni i rozśpiewani młodzi artyści wprawili wszystkich w prawdziwie wiosenny nastrój. Przygotowane przez młodzież utwory zdobyły uznanie licznie zgromadzonej pod budynkiem Urzędu Gminy publiczności. . Oprócz występów były również konkursy. Dzieci wzorowo odpowiadały na pytania zadawane przez konferansjera, którym była  Dyrektor GCK Justyna  Błaszczyk  za co dostawały nagrodę w postaci sasanki .

Wzorem lat ubiegłych nie mogło zabraknąć również sadzenia kwiatów przed budynkami użyteczności publicznej  przez zaproszonych gości na czele z Wójtem Gminy Solec – Zdrój Panem Adamem Pałysem, Panem Sekretarzem Arturem Cyganem, Panią Edytą Patrzałek,   Ks. Mirosławem Tomasikiem,Radnym Gminy Panem Janem Żubrowskim oraz dyrektorami szkół z terenu gminy Solec-Zdrój: Panią Beatą Bonar, Panem Zbigniewem Szotem i Panem Pawłem Ślusarskim.

Za rok spotkamy się znów, będzie to już trzynasta edycja Magnoliowego Dnia Wiosny. Ciekawe jakie kwiaty będą jej towarzyszyły?

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja

Informujemy, że w dniu 12.04.2018r. mammobus stacjonuje na placu przy budynku Gminnego Centrum kultury w Solcu-Zdroju (ul. Partyzantów)...