Wiadomości - Aktualności

Warsztaty Teatralne na soleckiej scenie !

Dodał: lkobos Data: 2021-07-22 14:37:15 (czytane: 186)

Zapraszamy na trzydniowe profesjonalne warsztaty teatralne, które odbęda się na nowej scenie w Sali Widowiskowej w Solcu-Zdroju, ul. 1 Maja 18. Warsztaty poprowadzi: Łukasz Zaleski - reżyser, dramaturg, pedagog teatru.

Ukończył filologię polską (specjalność filmoznawczą) na UMK w Toruniu i reżyserię w PWST w Krakowie. Zrealizował m.in. "Przekleństwa niewinności" J. Eugenidesa w PWST w Krakowie, "Błękitnego ptaka" M. Maeterlincka w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, "Spowiedź szaleńca" A. Strindberga w Teatrze Polskim w Poznaniu, "Sztukę" Y. Rezy w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, "Morze ciche" J. Van Haele (w języku migowym) w Teatrze Nowym w Zabrzu, "Atlas wysp odległych" J. Schalansky w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie

Jako dramaturg współpracował z Maciejem Podstawnym, Magdaleną Miklasz, Marcinem Wierzchowskim i Marcinem Gawłem. 

Za reżyserię "Morza cichego" otrzymał śląską Złotą Maskę, wyróżnienie na Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu oraz Nagrodę im. S. Wilczyńskiej na Festiwalu KORCZAK 2020., "Być jak Thelma i Louise..." A. Nosala w Teatrze im. W. Horzycy w Toruniu czy "Granice otwarte" w Łaźni Nowej w Krakowie.

Za współadaptację komiksu "Łauma" otrzymał nagrodę na Festiwalu Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu. 

Jest autorem sztuki "Darwin, albo dzieci ewolucji", wystawionej przez Magdalenę Miklasz w Akademii Teatralnej w Warszawie, filii w Białymstoku w 2021 roku. 

W jego twórczości szczególną rolę gra teatr dla i z udziałem dzieci i młodzieży. 

W latach 2015-2018 pełnił funkcję kierownika literackiego Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, w latach 2019-2020 pracował jako specjalista ds. edukacji w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie. Od 2021 roku związany jest z Narodowym Starym Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Krakowie, gdzie pracuje jako edukator.

Zajęcia będą się odbywać po 4 h dziennie z przerwą na poczęstunek.

Na zakończenie uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności na naszej scenie.

Całkowity koszt udziału w zajęciach to 30 zł.

Zapisy przyjmowane są w Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju, ul. Partyzantów 8a, tel. 41 377 60 49.

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Profilaktyka 40 PLUS

Badania dla milionów Polaków ...