Wiadomości - Aktualności

W GCK króluje świąteczna atmosfera

Dodał: lkobos Data: 2018-12-20 21:45:48 (czytane: 445)

Po raz kolejny odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Solcu – Zdroju konkurs Festiwal Stołów Wigilijnych. Wzięli w nim udział uczniowie szkół z terenu gminy. Jak co roku zachwycili jurorów wyglądem stołu jak i smakowitymi wigilijnymi potrawami.

 

 

Jednym z elementów poddawanym ocenie była znajomość tradycji bożonarodzeniowych. Trzeba przyznać, że nasi uczestnicy wykazali się ogromną wiedza w tym zakresie. Opowiadali o tradycjach przy prezentacji stołów ale również rozwiązywali internetowy quiz, w którym prócz poprawnych odpowiedzi liczył się również czas w jakim uczestnicy udzielili odpowiedzi na poszczególne pytania. To właśnie quiz pomógł w wyłonieniu zwycięzców ponieważ jury oceniające wygląd stołu, dekoracje, kolędę i smak potraw wigilijnych miało ogromną trudność w wyłonieniu najlepszych. Jurorami byli: Wójt Gminy Solec – Zdrój – Adam Pałys, Renata Jamroży – z Restauracji Magnolia w Solcu – Zdroju, Barbara Simon – Prezes Stowarzyszenia Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Soleckiej, Magdalena Helis – Prezes Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego w Solcu – Zdroju oraz Zbigniew Kowalski – instruktor muzyki w GCK.

 

 

 

Mimo różnorodności na prezentowanych stołach i wielu aspektów poddawanych ocenie nie udało się wybrać jednego zwycięzcy. Pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie Festiwal Stołów Wigilijnych wywalczyły klasy VI Szkoły Podstawowej w Solcu – Zdroju oraz VI Szkoły Podstawowej w Zborowie – otrzymały one nagrodę Wójta Gminy – bilety na występ kabaretu Zachodniego w Kielcach.

Miejsce drugie zajęły dwie klasy ex aequo – kl. Vb Szkoły Podstawowej w Solcu – Zdroju oraz kl. VII Szkoły Podstawowej w Zborowie – dla nich nagrodą jest wspólny wyjazd na lodowisko, który ufundowało Gminne Centrum Kultury w Solcu - Zdroju.

Na trzecim miejscu również znalazły się dwie klasy – kl. III b Gimnazjum w Solcu – Zdroju oraz kl. V Szkoły Podstawowej w Zborowie – dla nich słodki deser ufundował Przewodniczący Rady Gminy – Paweł Patrzałek. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali świąteczne upominki.

Konkurs ten pomaga w pielęgnowaniu bożonarodzeniowych tradycji. Cieszy się on dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, które chętnie biorą w nim udział. Trzeba przyznać, że ważnym elementem tego konkursu jest integracja dzieci, rodziców i nauczycieli, którzy mocno angażują się by ich klasa zaprezentowała się jak najlepiej.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować uczestnikom i ich opiekunom oraz jurorom za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy!

Zapraszmy do odwiedzenia naszego profilu na facebooku gdzie można zobaczyć fotorelację z wydarzenia - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1253951421410036&type=1&l=97396cb480

Zobacz także

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega

Dodane: 2019-06-19 09:49 - czytane (22)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Życzenia Świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia...