Wiadomości - Aktualności

Szanowni Mieszkańcy Gminy Solec – Zdrój

Dodał: lkobos Data: 2020-11-06 08:30:34 (czytane: 676)

11 listopada obchodzić będziemy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten upamiętnia wydarzenia z 1918 roku, kiedy Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych.

Polacy na całym świecie jednoczą się w tym dniu, aby zademonstrować swoją miłość do Ojczyzny. Dzień 11 listopada stał się szczególnym symbolem umiłowania Ojczyzny, niestrudzonej walki o wolność i niepodległość oraz pamięci i wiary w zwycięstwo. Z jednej strony tego dnia jesteśmy pogrążeni w wielkiej zadumie nad wydarzeniami z przeszłości,  z drugiej zaś powinniśmy poświęcić kilka chwil na refleksję nad tym, w jaki sposób dziś możemy walczyć o wolność Naszego kraju.

W tym szczególnym dniu oddajemy hołd wszystkim tym, którzy swoją niezłomną postawą i męstwem wywalczyli Naszej Ojczyźnie wolność. To dzięki nim żyjemy dziś w wolnym kraju. Dzięki nim i wszystkim bohaterom, którzy na przestrzeni dziejów walczyli o niepodległość Polski.

W tym roku, w związku z wyjątkową sytuacją związaną z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa i wprowadzonymi obostrzeniami obchody Święta Niepodległości będą miało nieco inny charakter. Władze samorządowe Gminy o godzinie 13.00 tradycyjnie złożą wiązanki i zapalą znicze na mogiłach żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Solcu – Zdroju. Zgodnie z prośbą Wojewody Świętokrzyskiego zachęcamy do włączenia się do akcji „Niepodległa dla Wszystkich” i wspólne odśpiewanie w samo południe hymnu państwowego w rodzinnym gronie, w domowym zaciszu, w kościele.

W uroczystym złożeniu wiązanek i paleniu zniczy na mogiłach wojennych może uczestniczyć każdy chętny, jednak prosimy o zachowanie bezpiecznego odstępu oraz szczególnych środków ostrożności.

Zachęcamy również do obejrzenia wystawy „Tak powstawała Niepodległa”. Wystawa jest dostępna pod adresem https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/tak-powstawala-niepodlegla-bezplatna-wystawa-do-pobrania/ oraz do wzięcia udziału w akcji charytatywnej  „I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości”. Zapisy na dyktando dostępne są na stronie https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci.

Pokażmy, że potrafimy wspólnie świętować w atmosferze solidarności i jedności.

 

                                                                                              Wójt Gminy Solec – Zdrój

                                                                                                           Adam Pałys

 11_listopada.png

Przeczytaj kolejną wiadomość:

„Niepodległa do hymnu" – spot zapraszający mieszkańców do świętowania 11 listopada

Biuro Programu „Niepodległa" zaprasza Państwa do zamieszczenia na stronie internetowej i w mediach społecznościowych spotu...