Wiadomości - Aktualności

STOP SPALANIU ŚMIECI !!!

Dodał: lkobos Data: 2018-11-29 11:37:28 (czytane: 537)

Jesienią rozpoczyna się w naszych domach sezon grzewczy. A wraz z nim rozpoczyna się problem smogu, do którego powstawania przyczynia się w dużej mierze spalanie śmieci w domowych piecach i kotłowniach.

Niestety, nie każdy używa przeznaczonych do ogrzewania materiałów opałowych jak drzewo, węgiel, ekogorszek czy pelet. W wielu domach ciągle spotykane jest zjawisko spalania śmieci w piecach.

Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że domowe piece się do tego po prostu nie nadają, gdyż generują zbyt niską temperaturę, aby bezpiecznie spalać odpady.

Niebezpieczne substancje, gazy i metale ciężkie, które wydzielają się podczas spalania odpadów wywołują alergie, choroby układu oddechowego oraz nowotwory!


Pamiętajmy , że spalanie odpadów w domu nie tylko przyczynia się do zniszczenia pieca ale też doprowadza do zatykania kominów, które mogą spowodować
pożar oraz zaczadzenie!

 spalanie_smieci.jpg

Źródło PAP/EPA

 

Musimy pamiętać, że domowy piec to nie spalarnia śmieci!

To, czym się pali w domowym piecu, nie jest wbrew pozorom prywatną sprawą właściciela lokalu. Zgodnie z przepisami, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, a także wójt, burmistrz lub prezydent miasta, mogą zlecić kontrolę domowej kotłowni. Kontrole ma prawo przeprowadzać również policja, straż miejska lub gminna. 

Zobacz także

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega

Dodane: 2019-08-20 10:16 - czytane (26)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wioska Świąteczna w Solcu-Zdroju!

Coraz bliżej Święta! W tym roku w Solcu - Zdroju przygotowaliśmy coś wyjątkowego - Świąteczną Wioskę....