Wiadomości - Aktualności

Promesa dla Gminy Solec – Zdrój na realizację zadań w ramach programu „Cyfrowa Gmina”

Dodał: lkobos Data: 2021-11-10 09:30:36 (czytane: 327)

Gmina Solec – Zdrój otrzyma 150.990,00 zł na realizację zadań w ramach rządowego programu „Cyfrowa Gmina”. Jest to projekt skierowany do wszystkich gmin w Polsce , finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React – EU.

Promesy w ramach projektu „Cyfrowa Gmina” wręczył świętokrzyskim włodarzom minister Janusz Cieszyński – sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Premiera. Spotkanie odbyło się w Europejskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Chęcinach. Przy wręczaniu czeków obecny był wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Wsparcie udzielone w ramach projektu gminy mogą przeznaczyć na zakup sprzętu IT, oprogramowania, szkolenia dla pracowników urzędu z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych. Wysokość wsparcia zależy od liczby mieszkańców oraz zamożności gminy – dzięki temu wyrównywane są szanse gmin mniej zamożnych.

Na realizację programu „Cyfrowa Gmina” przeznaczono miliard złotych. Gminy otrzymają dofinansowanie w formie grantu do 100% wydatków kwalifikowanych.

solec_zdroj_cg_zm.jpg 

Zobacz także

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.

Dodane: 2021-12-02 08:55 - czytane (115)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gmina Solec – Zdrój szczepi się przeciwko COVID – 19

Urząd Gminy w Solcu – Zdroju informuje, że w ramach promocji szczepień przeciwko COVID – 19 prowadzi akcję, w ramach...