Wiadomości - Aktualności

NOWOCZESNE PRACOWNIE KOMPUTEROWE W SZKOŁACH W GMINIE SOLEC-ZDRÓJ

Dodał: lkobos Data: 2018-11-19 13:40:10 (czytane: 558)

Gmina Solec-Zdrój jest jedną z 49 gmin województwa świętokrzyskiego, która przystąpiła do projektu pn. „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego (e-Pracownie WŚ)” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 Oś priorytetowa VII Sprawne usługi publiczne Działanie 7.4 Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej.

pracownie.jpg 

W piątek 16.11.2018 roku Wójt Gminy Solec-Zdrój Pan Adam Pałys odebrał z rąk Agaty Binkowskiej członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego umowę o partnerstwie dotyczącą w/w projektu.

Dzięki realizacji projektu Szkoła Podstawowa w Solcu-Zdroju oraz Szkoła Podstawowa w Zborowie otrzymają wyposażenie pracowni informatycznych składające się z 24 zestawów komputerowych z obsługą sieci radiowej Wi-Fi, systemem operacyjnym, pakietem biurowym i oprogramowaniem antywirusowym. Wartość zestawów komputerowych to prawie 159 tyś złotych, z czego 32 tyś to wkład własny Gminy Solec-Zdrój.

W ramach projektu nauczyciele informatyki i przedmiotów matematyczno – przyrodniczych zostaną przeszkoleni, tak aby mogli prowadzić ciekawe zajęcia z wykorzystaniem sprzętu komputerowego.


 


Zobacz także

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega

Dodane: 2019-08-20 10:16 - czytane (26)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja dotycząca zimowego utrzymania dróg

...