Wiadomości - Aktualności

NOC BIBLIOTEK 2021 W SOLCU-ZDROJU

Dodał: lkobos Data: 2021-10-15 14:04:16 (czytane: 290)

Powodów do czytania jest tyle, ile dobrych książek. Jeszcze więcej realnych korzyści do wypromowania czytelnictwa i bibliotek niesie akcja,, Noc Bibliotek’’. To znakomita okazja do pokazania wielowymiarowej i wielofunkcyjnej placówki, która zaprasza do wspólnej zabawy w niekonwencjonalny sposób.

Tegoroczna ogólnopolska akcja ,, Noc Bibliotek’’ odbywała się po raz siódmy 9 października pod hasłem „ Czytanie wzmacnia ‘’. W Bibliotece Publicznej w Solcu -Zdroju również można było wziąć udział w tej akcji. Biblioteka wraz z Gminnym Centrum Kultury przygotowała dla odwiedzających liczne atrakcje.
Program podzielony był na dwie części, dla dzieci i
młodzieży. Dzieci spotkanie rozpoczęły od
napisania dyktanda zawierającego tekst z wiersza Jana Brzechwy pt.,, Chrząszcz’’, który okazał się prawdziwym łamańcem językowym, lecz uczestnicy poradzili sobie świetnie przy tym bawiąc się znakomicie. Kolejnym punktem spotkania dla drugiej grupy była gra w,, labiryncie książki’’, zadaniem młodzieży było odnalezienie dziesięciu pozycji książkowych , które znajdowały się w księgozbiorze bibliotecznym. Ukryte były tam pojedyncze litery, z których mieli za zadanie ułożenia jak największej ilości wyrazów. Zabawa ta była naprawdę ciekawa i na czas jej trwania uczestnicy mieli możliwość wykazania się znajomością orientacji i pracy w grupie. Były również nagrody, dyplomy pamiątkowe dla każdego uczestnika.

Ideą dorocznej akcji pod hasłem „Noc Bibliotek” było zachęcenie w niekonwencjonalny sposób do korzystania z bibliotek jako najbliższych, otwartych, instytucji, miejsc wspólnych, łączących ludzi, z ofertą dla osób w każdym wieku. W tym roku podczas VII edycji, w akcji wzięło udział ponad 1300 bibliotek z całego kraju.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili a było nas tej nocy ponad trzydzieści osób. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pani Agnieszki Pałys-Chmury z Biblioteki Szkolnej przy Szkole Podstawowej w Solcu-Zdroju za pomoc podczas trwania tegorocznej akcji.
Zachęcamy do obejrzenia galerii z soleckiej Nocy Bibliotek 2021.

NOC BIBLIOTEK 2021


Zobacz także

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.

Dodane: 2021-12-02 08:55 - czytane (115)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gmina Solec – Zdrój szczepi się przeciwko COVID – 19

Urząd Gminy w Solcu – Zdroju informuje, że w ramach promocji szczepień przeciwko COVID – 19 prowadzi akcję, w ramach...