Wiadomości - Aktualności

Mistrz FIFA 19 gminy Solec-Zdrój wyłoniony!

Dodał: lkobos Data: 2019-02-20 06:11:03 (czytane: 657)

W sobotę 16.02.2019 w Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju odbył się turniej w bijącą rekordy popularności – grę FIFA 19.

W turnieju udział wzięło 23 zawodników w przedziale wiekowym od 11-30 lat, którzy w systemie pucharowym walczyli o tytuł mistrza gminy Solec-Zdrój. Zmagania trwały od godziny 13.00 do 20.00. Nie zabrakło emocji, wielu niespodziewanych zwrotów akcji i sensacyjnych rozstrzygnięć.

     To że seria gier FIFA jest grą ponadpokoleniową wiadomo nie od dziś. Udowodnił to zeszłoroczny turniej gdzie byliśmy świadkami pojedynków nawet z różnicą wiekową uczestników 25 lat. W tym roku również nie zabrakło takich spotkań, gdzie wiekowo starsi zawodnicy uznawali wyższość ,,młodych wilków". Drabinka turniejowa FIFA 19 pozwalała jednak na wpadki stąd w razie ewentualnej porażki w pierwszym meczu, każdy dostawał drugą szansę żeby ponownie wrócić do gry. Oczywiście tak skonstruowany regulamin wymuszał rozegranie aż 40 meczów, stąd w tym roku na potrzeby turnieju stworzono dwa stanowiska dla graczy.


 

     Po sześciu godzinach zmagań do strefy medalowej awansowała czwórka graczy, którzy między sobą powalczyli o turniejowe podium. Końcowa klasyfikacja turniejowa przedstawiała się następująco:

 

I miejsce: Sebastsyan Pastva

II miejsce: Szymon Maliga

III miejsce: Adam Piotrowicz

IV miejsce: Filip Węgrzyn

 

     Szczególne słowa uznania należą się Szymonowi Malidze, który przegrywając swój półfinałowy pojedynek do 84 minuty 1:3 zdołał zremisować mecz w regulaminowym czasie gry, a po dogrywce wygrać 7:4.

    Zwycięzcą turnieju został Sebastsyan Pastva, który po zeszłorocznym niepowodzeniu, przystąpił do intensywnych treningów i w sobotę zbierał żniwo swojej ciężkiej pracy. Przebrnął przez turniej niepokonany, by ze stoickim spokojem świętować swój końcowy triumf.

       Medaliści oprócz pucharów otrzymali pamiątkowe dyplomy, karty upominkowe dla miłośników FIFA 19, oraz wejściówki podarowane przez Baseny Mineralne w Solcu-Zdroju.


     Turniej odbył się w miłej atmosferze i dawał możliwość fanom gry nie tylko do wspólnej rywalizacji, ale także wymiany zdań i spostrzeżeń na temat ich ulubionej serii, Zapraszamy za rok na turniej FIFA 20!

Zobacz także

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega

Dodane: 2019-08-20 10:16 - czytane (26)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

,,Fiesta Latina"

W Dzień Kobiet o godz. 17.00 zapraszamy na imprezę ,,Fiesta Latina". W programie pokaz profesjonalnej pary tancerzy – Natalii...