Wiadomości - Aktualności

Latająca Akademia Cyfrowa – mamy kolejnych absolwentów!

Dodał: lkobos Data: 2018-03-26 08:46:37 (czytane: 701)

Latająca Akademia Cyfrowa, która zawitała do GCK w Solcu-Zdroju cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy. Kolejna grupa wiekowa 45-64 ukończyła kurs doskonalenia znajomości obsługi komputera i internetu.

Przedstawiciel Chorągwi Kieleckiej ZHP, koordynator projektu Łukasz Mucha dokonał uroczystego wręczenia certyfikatów ukończenia kursu. Absolwenci z chęcią uczęszczali na zajęcia, pogłębiając swoją wiedzę i umiejętności z obsługi komputera. Jeżeli chcesz dołączyć do grona uczestników naszej Latającej Akademii Cyfrowej - nie zwlekaj, zgłoś się do nas! Trwa nabór do kolejnych grup.

 

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Solec-Zdrój na bezpłatne kursy informatyczne.

Gmina Solec-Zdrój jest jedną z 41 gmin objętych projektem realizowanym przez Chorągiew Kielecką ZHP.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych ( poprawienie znajomości obsługi komputera i Internetu). Zajęcia prowadzone są przez przygotowanego trenera cyfrowego w oparciu o program przygotowany przez ZHP.

Uczestnikami szkoleń mogą być osoby pełnoletnie. Podczas 32-godzinnego kursu dowiedzą się min. jak korzystać z komputera, poruszać się w cyfrowym świecie Internetu, robić zakupy przez Internet, używać poczty elektronicznej, zdalnie komunikować się z urzędami i inne. Szkolenia są przewidziane dla osób w czterech grupach wiekowych, a program dostosowany do aktualnego poziomu znajomości obsługi komputera i Internetu przez uczestników.  Każdy uczestnik po szkoleniu otrzyma certyfikat ukończenia kursu.

Chętni mogą zgłaszać się do udziału w kursie oraz uzyskać więcej informacji na stronie  internetowej www.latajaca.pl, lub uzupełniając formularz, który należy dostarczyć do Gminnego Centrum  Kultury w Solcu-Zdroju.

 

 

 

 

Źródło : logo_gck.jpg

Zobacz także

Ogłoszenie

Dodane: 2019-01-23 09:06 - czytane (42)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

OGŁOSZENIE

Informujemy, że z dniem 03.04.2018 r. na terenie Gminy Solec-Zdrój w Ośrodku Zdrowia, będą udzielane świadczenia zdrowotne z zakresu...