Wiadomości - Aktualności

Koncert „Moja Niepodległa”

Dodał: lkobos Data: 2018-02-23 07:40:39 (czytane: 682)

1 marca r. w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert zatytułowany „Moja Niepodległa”, którego organizatorem jest Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach we współpracy ze Stowarzyszeniem PASSIONART.

Koncert stanowi doskonałą propozycję uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pozwoli w ciekawy i przystępny sposób przyswoić wiedzę o bohaterach i ważnych wydarzeniach. Dzięki nawiązaniu do takich wydarzeń jak Konfederacja Barska, Legiony Polskie, Powstania Listopadowe i Styczniowe, I i II Wojna Światowa, ukazanie fenomenu Armii Krajowej i Żołnierzy Niezłomnych oraz Solidarności, publiczność zgromadzona w Kieleckim Centrum Kultury będzie miała możliwość odbyć muzyczną podróż przez blisko 250 lat nieprzerwanych polskich zmagań prowadzonych w imię odzyskania wolności i niepodległości Polski.

Plakat_2018.jpg

    W koncercie wezmą udział finaliści II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” z terenu województwa świętokrzyskiego. Chcielibyśmy aby laureaci zaprezentowali się szerszej publiczności naszego regionu.


    Muzycy ze Stowarzyszenia PASSIONART dwukrotnie zaprezentują się na deskach Kieleckiego Centrum Kultury. O godz. 12.00 na widowni zasiądą uczniowie szkół z województwa świętokrzyskiego. Natomiast salę o godz. 19.00 wypełnią wszyscy zainteresowani, ponieważ wstęp jest wolny. Bezpłatne zaproszenia na koncert (godz.19.00) do odbioru w kasie biletowej Kieleckiego Centrum Kultury od 19 lutego w godz. od 10-17.

                                                                                                               Zapraszam

                                                                                                 Dorota Koczwańska- Kalita

                                                                                              Naczelnik Delegatury IPN Kielce


Z poważaniem
Joanna Urbanowska
inspektor

Instytut Pamięci Narodowej
Delegatura w Kielcach
Al. Na Stadion 1, 25-127 Kielce
tel.  41 340 50 70, 666 010 615

Przeczytaj kolejną wiadomość:

FLORIANY

Prestiżowa statuetka i atrakcyjne nagrody dla strażaków-ochotników w II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu FLORIANY 2018. ...