Wiadomości - Aktualności

I Kongres Ekologii Powietrza, Targi Kielce, 28 lutego 2019 r.

Dodał: lkobos Data: 2019-02-04 10:23:29 (czytane: 673)

Prezydent Kielc Bogdan Wenta zaprasza do udziału w I Kongresie Ekologii Powietrza. Wydarzenie, które organizuje Urząd Miasta Kielce wspólnie z Targami Kielce odbędzie się 28 lutego 2019 r. na terenie kieleckiego ośrodka wystawienniczego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin a także Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

W Polsce co roku umiera średnio 45 do 48 tysięcy osób. Szacuje się, że blisko 12% tej liczby to zgodny powiązane z niską jakością powietrza. Smog skraca nasze życie o 1,8 roku (dane pochodzą z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Chicago). Według Światowej Organizacji Zdrowia na 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie 36 znajduje się w Polsce. Te dane przerażają, dają do myślenia i zmuszają do działania.

Kongres Ekologii Powietrza to spotkanie dedykowane wszystkim, którym jakość powietrza w regionie, ale także w całej Polsce nie jest obojętna. Celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy naukowej na temat zjawiska smogu, szerzenie dobrych praktyk, promowanie programów antysmogowych oraz otwarta debata o rozwiązaniach dobrych dla miasta i regionu.

Wszystkie informacje na temat wydarzenia, program zasady rejestracji można znaleźć na stronie: www.antysmog.targikielce.pl.

Zachęcamy też do rozpropagowania informacji wśród Mieszkańców.

 

 

annaciuleba

Zobacz także

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega

Dodane: 2019-08-20 10:16 - czytane (33)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpłatna mammografia i cytologia

W dniu 6 luty w godzinach 10:00 do 16:00 przy Urzędzie Gminy w Solcu-Zdroju....