Wiadomości - Aktualności

GMINNE CENTRUM KULTURY W SOLCU-ZDROJU

Dodał: lkobos Data: 2017-10-09 11:13:13 (czytane: 1034)

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W GMINNYM CENTRUM KULTURY W SOLCU-ZDROJU

 

ZAJĘCIA W GMINNYM CENTRUM KULTURY W SOLCU-ZDROJU

Z początkiem października ruszyły  zajęcia prowadzone w GCK w Solcu-Zdroju. Oferta  przygotowana przez Gminne Centrum Kultury jest bardzo szeroka i urozmaicona.  Każdy znajdzie coś dla siebie!!!

Oprócz zajęć, które na stałe wpisały się do harmonogramu pojawiły się również nowości w naszej ofercie. Między innym można uczestniczyć w zajęciach Jumping Fitness oraz zajęciach tanecznych z elementami akrobatyki.

JUMPING FIT
Efekt 4D:
-Dobra figura
-Dobra kondycja
-Dobre samopoczucie
-Dobra zabawa dla każdego

        Jumping fit - trening na profesjonalnej trampolinie łączący w sobie dobrą zabawę, dużą dawkę wysiłku dla osób w każdym wieku i nawet 1000 spalonych kalorii w ciągu godziny. Dzięki ćwiczeniom zaczerpniętym z różnych dyscyplin sportowych zapewnia wszechstronny trening całego ciała, zwiększa ogólną sprawność, poprawia kondycję, kształtuje sylwetkę, wzmacnia mięśnie, przyspiesza przemianę materii, poprawia samopoczucie oraz redukuje stres. 10 minut treningu na trampolinie równa się 30-tu minutom biegania.

       Dzięki miękkiej powierzchni trening nie obciąża stawów. Zajęcia podzielone są na cztery etapy: rozgrzewkę, cardio, wzmacnianie, rozciąganie.
      Zapraszamy także dzieci. Każde dziecko uwielbia skakać i od razu wywołuje to uśmiech na jego twarzy. A gdy dodamy do tego profesjonalny sprzęt i instruktora, zyskamy nie tylko radość, ale także rozwój równowagi, koordynacji, kondycji, wzmocnienie mięśni i poprawę wydolności, a przede wszystkim ogromną dawkę zabawy w grupie.

 

ZAJĘCIA TANECZNE Z ELEMENTAMI AKROBATYKI

Taniec akrobatyczny to rodzaj tańca, w którym ważną rolę odgrywają akrobacje, takie jak stanie i chodzenie na rękach, gwiazdy, salta czy stanie na łokciach. Jest to wyjątkowo wymagająca forma ekspresji, gdyż wymaga zarówno umiejętności tanecznych, jak i akrobatycznych – dobrej kondycji, elastyczności i wprawy osiągniętej dzięki godzinom ćwiczeń. Tancerze i tancerki muszą mieć dużą wytrzymałość fizyczną oraz giętkość ciała – bez tego nie uda się wykonać niektórych figur stosowanych w tańcu akrobatycznym.

Choreografia tańca akrobatycznego ma za zadanie sprawić, by elementy akrobatyczne pasowały do tańca, nie odwrotnie. Nie jest to akrobatyka artystyczna, gdzie taniec jest dodatkiem. Kroki taneczne nie mogą być w tym rodzaju tańca tylko dodatkiem to pokazu akrobatycznego – muszą zajmować co najmniej połowę czasu tańca. Taniec akrobatyczny to forma tańca amatorskiego oraz zawodowego. Jest wykorzystywany także w pokazach cyrkowych.

Taniec akrobatyczny to elementy zaczerpnięte z różnych rodzajów tańca i aktywności fizycznej, takich jak: taniec towarzyski, balet, taniec jazz, modern dance, akrobatyka artystyczna. Solowe figury akrobatyczne wykorzystywane w tańcu to : gwiazda, salto, salto w tył, chodzenie na rękach, rundak, layout. Figury akrobatyczne mogą być wykonywane z partnerem, wtedy taniec akrobatyczny przypomina taniec towarzyski. W tańcu akrobatycznym wykorzystuje się także grupowe figury akrobatyczne, takie jak wieże czy równocześnie wykonywane figury solowe (np. gwiazda).

Tańce, które nie są tańcami akrobatycznymi, ale wykorzystują pewne elementy akrobacji to:

  • taniec hip-hop,
  • taniec breakdance,
  • taniec rock and roll

 zdjecie_plakat_gck.jpg

 

 

SZCZEGÓŁOWE  INFORMACJE I ZAPISY NA ZAJĘCIA  W GMINNYM CENTRUM KULTYRY W SOLCU-ZDROJU

ul. PARTYZANTÓW 8A W SOLCU-ZDROJU

TEL.41 377 60 49

 

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega

Od godziny 18:00 dnia 05.10.2017 do godziny 05:00 dnia 06.10.2017 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości...