Wiadomości - Aktualności

Gmina Solec-Zdrój nagrodzona

Dodał: lkobos Data: 2017-05-12 17:56:50 (czytane: 864)

W trakcie uroczystej gali w ramach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego Gmina Solec-Zdrój została nagrodzona za hybrydowy projekt budowy basenów termalnych.

Znaleźliśmy się wśród 10 najlepszych podmiotów realizujących projekty PPP. I to nie byle jakich podmiotów. W Konkursie Top Inwestycje Komunalne nagrodzone zostały projekty m.in.  Krakowa, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Katowic, Szydłowca, Sierpca i właśnie Solca-Zdroju. Zresztą na umowie koncesyjnej Krakowa dot. budowy parkingów wzorowaliśmy się troszkę konstruując naszą umowę koncesyjną. Ale tylko troszkę, bo różnice w finansowaniu były istotne. Kraków budował podziemne parkingi z wykorzystaniem własnych środków budżetowych i środków partnera prywatnego zaś my nie angażowaliśmy w budowę środków budżetu Gminy a tylko środki unijne i partnera prywatnego. I był to pierwszy taki projekt zrealizowany w Polsce. Pan Artur Cygan odbierający 11 maja w Katowicach w imieniu Gminy Solec-Zdrój tę nagrodę aż „pękał z dumy”, że Gmina znalazła się w tak doborowym towarzystwie.

Szczegółowa informacja o tym wydarzeniu pod adresem http://www.portalsamorzadowy.pl/inwestycje/top-inwestycje-komunalne-2017-oto-laureaci-edycji-specjalnej-i-nagrodzone-inwestycje,93248.html

(bs)

inwest_1.jpg 


 

inwest_2.jpg 

 inwest_3.jpg

inwest_4.JPG
 

Zobacz także

Zawiadomienie

Dodane: 2018-04-20 08:35 - czytane (35)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Oferta sprzedaży urządzenia Sharp MX-2310U

Oferta sprzedaży urządzenia Sharp MX-2310U...