Wiadomości - Aktualności

GALA OPERETKOWA,, DO ZAKOCHANIA JEDEN KROK

Dodał: lkobos Data: 2021-10-15 14:09:36 (czytane: 264)

Garść sprawdzonych przebojów, kilka nieoczywistych wyborów repertuarowych, rożne spojrzenia na miłość i wysoki poziom wykonania. Tak w skrócie można podsumować koncert Gala Operetkowa ,, Do zakochania jeden krok’’, który odbył się 3 października br. w Sali Widowiskowej w Solcu-Zdroju. Zarówno dla wykonawców, jak i publiczności było to pełne radości spotkanie. W programie znalazły się wiersze, arie, piosenki o miłości.

Publiczność mogła wysłuchać najpiękniejszych utworów muzyki poważnej i współczesnej, rozrywkowej, których tematem jest miłość. Nie zabrakło słów wspaniałego hymnu o miłości: „Usta milczą, dusza śpiewa, kochaj mnie, bez miłości świat nic nie wart, kochaj mnie”.

Jako solistka wystąpiła Marzena Trzebińska - sopran, która jest śpiewaczką operową, obdarowaną wspaniałym głosem. Śpiewa sopranem lirycznym, występując w Filharmonii Świętokrzyskiej oraz na różnych koncertach na terenie całego kraju. Obok niej śpiewał Jakub Milewski-z wykształcenia śpiewak operowy (baryton), z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent projektów muzycznych. Kieruje artystycznie Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Roberta Cieśli) na wydziale wokalno-aktorskim. Koncertował w wielu miastach Polski, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec i Norwegii, a także w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Towarzyszył im Strauss Ensemble, zespół muzyki wiedeńskiej, działający od 1999 r., który tworzą muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany, to muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze oraz fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna. Zespół jest zapraszany do udziału w prestiżowych imprezach, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy oraz Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju, jak również Festiwalu Muzyki w Sandomierzu. Skład zespołu: Artur Jaroń – fortepian, założyciel zespołu, Ludmiła Worobec-Witek – skrzypce, kapelmistrz, Jacek Hodur – wiolonczela, Krzysztof Sokołowski – kontrabas, Agnieszka Wolska – flet, Dariusz Kozieł – klarnet.

Między utworami muzycznymi najpiękniejsze wiersze o miłości w polskiej poezji recytowała Ewa Lubacz-aktorka Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Sala Widowiskowa w Solcu-Zdroju zgromadziła liczną rzeszę publiczności. Jej akustyczne walory i klimat pozwoliły artystom dać niesamowity pokaz umiejętności muzycznych. Widzowie z entuzjazmem przyjęli naszych artystów wielokrotnie nagradzając ich gromkimi brawami i owacjami na stojąco.


 


 

Gala operetkowa okazała się bardzo ciekawym i satysfakcjonującym wydarzeniem. Zarówno repertuar jak i wykonanie mogły sprawić wiele radości soleckim melomanom, na równi z pełnym anegdot prowadzeniem koncertu przez Pana Artura Jaronia. Pozostaje mieć nadzieję, że gala operetkowa to zapowiedź następnych równie udanych koncertów o różnorakiej tematyce muzycznej w Sali Widowiskowej.

Organizatorami koncertu byli Pan Adam Pałys Wójt Gminy Solec-Zdrój, Gminne Centrum Kultury w Solcu-Zdroju.

 

 

 

Krótka fotorelacja z Gali Operetkowej pt.: ,,DO ZAKOCHANIA JEDEN KROK"

 

Zobacz także

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.

Dodane: 2021-12-02 08:55 - czytane (115)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gmina Solec – Zdrój szczepi się przeciwko COVID – 19

Urząd Gminy w Solcu – Zdroju informuje, że w ramach promocji szczepień przeciwko COVID – 19 prowadzi akcję, w ramach...