Wiadomości - Aktualności

Festiwal filmowy ,,KINOLUB” w Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju rozpoczęty!!!

Dodał: lkobos Data: 2017-06-08 09:54:53 (czytane: 943)

HARMONOGRAM I STRESZCZENIA FILMÓW WYŚWIETLANYCH W GCK

HARMONOGRAM I STRESZCZENIA FILMÓW WYŚWIETLANYCH W GCK:

6 czerwiec : godz.10. 30 

Film pt. ,,Nie do wiary”

Są takie historie, które wydają się nieprawdopodobne. Do takich należą m.in. relacja Aaditya z korespondencyjnym przyjacielem („Drogi listonoszu”), który nie istnieje; znajomość Barnaby’ego ze starszym sąsiadem kibicującym mu w spełnieniu marzenia o lotach w kosmosie, mimo poruszania się na wózku inwalidzkim („Zadziwiający”). Niezwykłe są również historie trójki przyjaciół wymieniających się… głowami („Co trzy głowy”) czy Teo odkrywającego tunel czasoprzestrzenny, który wchłania wszelkie wrzucane w niego przedmioty (Einstein-Rosen). O tym, że marzenia się spełniają przekona nas chłopczyk otrzymujący własny domek na drzewie („Automat do snów”). O pozytywnej sile niepokoju opowiedzą „Strachy”. Trzech kłócących się o dwie brzoskwinie wojowników dostrzeże wyjście z pozornie beznadziejnej sytuacji („Dwie brzoskwinie”).

7 czerwiec : godz.8.30

 Film pt. ,,Biały Znak” (White Blessing), Mongolia, 2016, 104 min.

  Film opowiada historię zawodniczki judo, której pierwowzorem była Sumiyaa Dorjsürengiin - medalistka Igrzysk Olimpijskim w Rio de Janeiro, reprezentantka Mongolii. Jej droga po zwycięstwa na międzynarodowych zawodach rozpoczyna się w szkole podstawowej i wiedzie ją przez szereg wyrzeczeń, trudności i niełatwych decyzji. Może jednak liczyć na wsparcie rodziny, trenera i zawsze kibicujących jej przyjaciół. Pomimo swojej egzotyki film trzyma doskonałe tempo, pokazując życie sportowca w wielu wymiarach – zawodnika i młodej dziewczyny, dumnej z reprezentowania swojego kraju i wiernej własnym wartościom.

  godz.10.15- Spotkanie autorskie

   godz.10.45  Film pt. Lotka (Chidiya), Indie, 2016, 110 min.

 Shanu i Bua mieszkają z mamą na przedmieściach Bombaju. Choć nie jest im lekko – niedawno zmarł ich tata, który utrzymywał rodzinę, zawsze mogą liczyć na siebie. Codziennie rano, wraz z wujkiem Balim, jadą do pracy na plan filmowy, gdzie roznoszą kawę i napoje. Pewnego dnia, od znanego aktora, dostają lotkę do badmingtona. Teraz ich celem życia staje się zdobycie reszty sprzętu i rozegranie meczu. Czy marzenia uda się połączyć z pracą? Historia braci, choć osadzona w egzotycznych Indiach, dotyka uniwersalnych wartości i prawd. Mówi o tym, że choć życie bywa trudne, nie należy się poddawać i rezygnować z marzeń, gdyż te spełniają się czasem w zaskakujący sposób.

8 czerwca : godz.9.00   Film pt. ,,Wyzwania małe i duże’’

Wyzwania to ta sfera życia, która nigdy się nam nie znudzi. Bez nich byłoby przecież nudno. Samee musi zwalczyć swoje uprzedzenia, że grę w piłkę nożną uniemożliwia mu brak rąk („Gol”). Max, chcąc zostać częścią klasowej kliki musi wykonać nietypowe zadanie („Wyzwanie”). Dzieci z ubogiej wioski próbują różnych sposobów, by wejść na pokaz filmu („Sonar”). Maxy musi odzyskać pozycję w szkolnej grupie zbierającej kulki („Kulki”). By wygrać konkurs muzyczny, Dima powinien zapomnieć o planowanym rozwodzie rodziców („Muzyk”), a Hamoody marzący o karierze muzyka musi wyrwać się z wysypiska śmieci, w którym mieszka („Zamknij oczy i graj”). Natomiast na Chikę spadają kolejne nieszczęścia – nie dość, że wokół wojna, to jego ukochany pies zostaje odsunięty od rodziny („Chika, pies z getta”). Na młodych ludziach często spoczywa ogromna odpowiedzialność. Jednak nie ma takich wyzwań, którym nie dadzą rady podołać. Jak im się to udaje?

 


Zobacz także

EkoEnergia Polska Sp. z o.o. zaprasza

Dodane: 2018-05-23 18:01 - czytane (72)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Oferta sprzedaży urządzenia Sharp MX-2310U

Oferta sprzedaży urządzenia Sharp MX-2310U...