Wiadomości - Aktualności

Ferie, ferie i po........

Dodał: lkobos Data: 2019-01-31 10:58:09 (czytane: 573)

okresie ferii zimowych od 14.01.2019 do 25.01.2019 Gminne Centrum Kultury w Solcu – Zdroju przygotowało bogatą ofertę wypoczynkową dla dzieci z terenu gminy Solec-Zdrój. Skorzystały z niej dzieci w wieku od 6 do 14 lat.

Harmonogram zajęć dostosowano tak by nasi podopieczni mogli spędzić ten czas nie tylko aktywnie, ale także z pożytkiem dla nich samych – uzyskania nowych umiejętności i przydatnej wiedzy. W ciągu dwóch tygodni dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach w budynku GCK i korzystały z wielu atrakcji na terenie naszej gminy jak i poza nią.

Ferie rozpoczęliśmy od zajęć sportowych zorganizowanych przy współpracy z Akademią Piłkarską Champions, która na terenie naszej gminy działa od października 2016 r. Trener Marcin Matuszewski  poprowadził   ćwiczenia i gry pełne zabawy, sprawiając  tym ogromną radość naszym podopiecznym. Mogli się oni poczuć jak na prawdziwym treningu piłkarskim, szlifując swoje umiejętności ruchowe, a przy tym znakomicie się bawiąc. Inną formą zajęć ruchowych był wyjazd na lodowisko do Stopnicy.

W czasie ferii Gminne Centrum Kultury dwukrotnie  odwiedził teatrzyk Krak-Art z Krakowa, który zaprezentował naszym najmłodszym przedstawienia:  ,,Czerwony Kapturek”  oraz „O Popielu i myszach”.   

 Odtwórcy ról angażowali dzieciaki do udziału w spektaklu dzięki czemu mogły się poczuć jak prawdziwi aktorzy.

Dużo radości sprawił dzieciom wyjazd do Buska-Zdroju do Kulkolandii. Nawet ci nieco starsi uczestnicy zajęć zabawę „mieli przednią”. Inną rozrywką z jakiej skorzystali to wyjazd do kina na filmy: „Książę Czaruś” oraz „Dzieciak rządzi”.  

Nie skupiliśmy się jednak wyłącznie na zabawie. Pomimo, że ferie to czas wypoczynku nasi podopieczni mieli okazję, by w sposób alternatywny poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin. Aktywnie uczestniczyli w warsztatach „Jak to działa?” w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.  Organizowane spotkania zawierały również elementy profilaktyki uzależnień . Podczas ferii odbyło się spotkanie z dzielnicowym Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju –Damianem Kozłowskim, który przekazał dzieciom informacje dotyczące bezpieczeństwa w czasie ferii, zagrożeń jakie niesie za sobą korzystanie z Internetu oraz przestrzegał przed stosowaniem różnych używek. Na zakończenie ferii zorganizowano   bal karnawałowy, który był „przysłowiową kropką nad i”

 
Zobacz także

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega

Dodane: 2019-08-20 10:16 - czytane (33)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpłatna mammografia i cytologia

W dniu 6 luty w godzinach 10:00 do 16:00 przy Urzędzie Gminy w Solcu-Zdroju....