Wiadomości - Aktualności

Eliminacje powiatowe OTWP- sukces Zuzi Nowak

Dodał: lkobos Data: 2022-04-29 13:42:32 (czytane: 216)

26 kwietnia 2022 r. w Komendzie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Busku - Zdroju odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

W kolejnej edycji tego konkursu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Solcu-Zdroju, Zuzia Nowak i Seweryn Kwaśniak w młodszej grupie wiekowej oraz Klaudia Kapusta w starszej grupie zawodników.

 

W tych II grupach wiekowych zmagało się ponad 50 uczestników z powiatu buskiego, którzy wygrali eliminacje szkolne i gminne. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test złożony z 30 pytań.

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, strażacy z buskiej Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej zaprezentowali uczestnikom turnieju oraz ich opiekunom pokaz działań ratowniczych.

Po odczytaniu protokołu końcowego i przedstawieniu wyników okazało się, że I miejsce w  I grupie wiekowej  zajęła  uczennica SP w Solcu-Zdroju – Zuzanna Nowak z klasy IV.

Zuzia będzie reprezentowała I grupę wiekową z powiatu buskiego w eliminacjach wojewódzkich.

Pozostałym  naszym uczniom zabrakło  trochę szczęścia, ale oni również wykazali się dużą wiedzą i godnie reprezentowali  szkołę i gminę.

Wręczenia dyplomów i nagród rzeczowych finalistom turnieju dokonał p. Artur Brachowicz Komendant Powiatowy PSP w Busku – Zdroju oraz organizatorzy tych eliminacji. Ponadto wszystkim uczestnikom  przekazano drobne upominki.

Jesteśmy dumni z osiągnięć Zuzi i życzymy jej dalszych sukcesów w eliminacjach wojewódzkich! Dodajmy, że chyba po raz pierwszy w historii Szkoły Podstawowej w Solcu-Zdroju będziemy prezentowani na tak wysokim etapie konkursu.

A. Ch

 

konkurs_straz_1.jpg 

konkurs_straz_2.jpg 

konkurs_straz_3.jpg 

konkurs_straz_4.jpg 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

XIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej

Wójt Gminy Solec-Zdrój Gminne Centrum Kultury w Solcu-Zdroju Ochotnicza Straż Pożarna w Solcu-Zdroju zapraszają w dniach 26-29 maja...