Wiadomości - Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Zborowie.

Dodał: lkobos Data: 2019-10-21 11:00:47 (czytane: 522)

Pierwszoklasiści z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Zborowie zostali oficjalnie pełnoprawnymi uczniami. 14 października 2019r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Na wstępie pan dyrektor powitał zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor  dokonał symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Zborowie " i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Dodatkowo wychowawczyni wręczyła każdemu dziecku pamiątkowy dyplom. W tej wyjątkowej chwili pan dyrektor pogratulował dzieciom zaprezentowanych umiejętności oraz życzył sukcesów w dalszej nauce.  Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpiły do zaprezentowania swoich umiejętności. Na początek odtańczyły poloneza, później recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po zakończonej prezentacji otrzymały życzenia i prezenty od kolegów z kl. II i III oraz przedstawicieli ,,0” i przedszkola.  

Kolejnym etapem wydarzenia było zaprezentowanie się chóru szkolnego.     Chórzyści zaprezentowali przepiękną dedykację muzyczną oraz recytatorską dla nauczycieli. Samorząd szkolny dołączając się do życzeń wręczył nauczycielom kwiaty. Wiele słów uznania szacunku dla pracy nauczyciela padło z ust Wójta Gminy oraz dyrektora szkoły. Popłynęły życzenia dla pierwszaków , grona pedagogicznego, gratulacje dla rodziców.  Podczas tej uroczystości  Wójt Gminy Pan Adam Pałys wręczył nagrody uczestnikom konkursu „Zachowaj trzeźwy umysł”. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, uściski i upominki od rodziców.
Następnie uczniowie klas młodszych  udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów. 

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.  

                                                              (dd)

slubowanie_1_19.jpg 

slubowanie_2_19.jpg 

slubowanie_3_19.jpg 

slubowanie_4_19.jpg


slubowanie_1_19.jpg

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

OGŁOSZENIE

Informuje się, że dnia 08.10.2019 roku do Urzędu Gminy w Solcu-Zdroju wpłynęła oferta Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego SOLEC-ZDRÓJ...