Wiadomości - Aktualności

II edycja konkursuEKO HESTIA SPA rozstrzygnięta!

Dodał: lkobos Data: 2017-10-17 11:36:52 (czytane: 2926)

Zwycięzca z województwa świętokrzyskiego, nagrody specjalne dla gmin z Małopolski.

W II edycji Konkursu, zdaniem kapituły, najlepszy projekt zgłosiło Busko-Zdrój. Uzdrowisko otrzyma 100000 złotych na realizację projektów związanych z ochroną środowiska. W ramach EKO HESTIA SPA nagradzane są najciekawsze inicjatywy proekologiczne w polskich uzdrowiskach.

Do II edycji Konkursu zgłosiło się 9 polskich uzdrowisk. Komisja konkursowa oceniała nowatorskie działania i inwestycje mające pozytywny wpływ na środowisko, które gminy zrealizowały w latach 2011-2016.

Podczas XXVI Kongresu Uzdrowisk Polskich w Wysowej-Zdroju (woj. małopolskie), komisja konkursowa najwyżej oceniła „program wieloletnich, kompleksowych działań w sferze ekologii”, zaprezentowany przez przedstawicieli uzdrowiska Busko-Zdrój. Konsekwentnie wdrażany program termomodernizacji obiektów publicznych i wymiany oświetlenia ulicznego na ledowe, zasilanie odnawialną energią zarówno oświetlenia nowego parku zdrojowego, jak i niezbędnych urządzeń do utrzymania miejskiej zieleni, uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej czy działania edukacyjne – wszystko to przyczyniło się do wygranej Buska w kolejnej odsłonie Konkursu.

- Konkurs EKO HESTIA SPA to doskonały pomysł, dzięki któremu polskie uzdrowiska mogą pokazać, jak wiele różnorodnych działań, związanych z ochroną środowiska, systematycznie realizują – mówi dr Jan Golba, Prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP, burmistrz Muszyny. Godne pochwały są też nowatorskie projekty edukacji ekologicznej – komiksy, filmy czy konkursy. Chcielibyśmy co roku – z głównym pomysłodawcą i fundatorem nagrody – nie tylko wyróżniać te najlepsze przykłady polskich eko-uzdrowisk, ale również je szerzej upowszechniać – jakodoskonałe wzory do naśladowania przez inne samorządy – dodaje dr Jan Golba.

Nagroda główna w wysokości 100 000 złotychzostała ufundowana przez pomysłodawcę konkursu – Grupę ERGO Hestia. Kwota ma zostać przeznaczona m.in. na budowę edukacyjnej ścieżki rowerowej łączącej dwa świętokrzyskie uzdrowiska – Busko-Zdrój z odległym o 20 km Solcem, który również uczestniczył w Konkursie. Finałowa prezentacja wyników konkursu odbędzie się na uroczystej sesji Rady Miasta Buska-Zdroju 26. października, a oficjalne przekazanie nagrody – podczas konferencji  „Polskie eko-uzdrowiska” w Sopocie w listopadzie br.

- Konsekwentnie, drugi rok z rzędu, przyznajemy nagrodę za najciekawsze projekty proekologiczne w polskich uzdrowiskach – mówi Mario Zamarripa, dyrektor koordynujący zrównoważony rozwój w Grupie ERGO Hestia. Jesteśmy jedynym w Polsce towarzystwem ubezpieczeń, którego główna siedziba jest zlokalizowana w uzdrowisku, dlatego idea zrównoważonego rozwoju jest nam bliska od początku naszej działalności. Promocja najbardziej proekologicznych gmin uzdrowiskowych w Polsce, to naturalna konsekwencja naszych dotychczasowych działań w sferze ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Ten konkurs promuje ochronę środowiska i działania na jego rzecz w miejscach, gdzie jest to szczególnie ważne – uzdrowiskach, które nie tylko przyciągają jako miejsce wypoczynku, ale powinny również inspirować i dawać dobry przykład postaw proekologicznych – podkreśla Mario Zamarripa.

Ubezpieczyciel postanowił też przyznać 3 nagrody specjalne dla uzdrowisk, których propozycje równie zasłużyły na uznanie komisji. Będę to roczne ubezpieczenia od szkód środowiskowych dla gmin, które znalazły się w ścisłym finale konkursu. Są to: Rabka Zdrój, Sękowa i Szczawnica.

Merytorycznym Partnerem Grupy ERGO Hestia w tym przedsięwzięciu jestStowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, które opracowało szczegółowy regulamin konkursu i za pośrednictwem którego polskie uzdrowiska zgłaszać się mogądo kolejnych edycjikonkursu „EKO HESTIA SPA”. W posiedzeniach komisji konkursowej uczestniczą również przedstawiciele środowisk naukowych.

Konkurs EKO HESTIA SPA jest pierwszym i jedynym tego typu przedsięwzięciem, skierowanym wyłącznie do polskich uzdrowisk. Jego organizatorzy już zapowiadają 3. edycję, w której oceniane będą projekty i inwestycje proekologiczne, realizowanew latach 2012-2017.

W ubiegłym roku największe uznanie komisji konkursowej znalazły kompleksowe działania w sferze ekologii najmłodszej polskiej gminy uzdrowiskowej – Uniejowa (woj. łódzkie). Ubiegłoroczny laureat realizuje właśnie w ramach tej nagrody edukacyjną ścieżkę przyrodniczą w uniejowskim Parku Zdrojowym oraz prowadzi edukacyjne działania integrujące wszystkie polskie uzdrowiska.

 

***

GrupaERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych
w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz YouCan Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu
i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały
i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy
w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

 logo_konkurs_1.png

park_technologicznyy_1.jpg 

zbiorowka.jpg 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

INFORMACJA

Ze względu na niewielkie zainteresowanie korzystaniem z kolejki turystycznej „CIUCHCIA” (na 28 kursów z przejazdu...