Wiadomości - Aktualności

CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE. PRZYSTANEK SOLEC-ZDRÓJ.

Dodał: lkobos Data: 2018-10-09 08:13:49 (czytane: 1109)

Dobiegła końca realizacja dwóch projektów Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego SOLEC ZDRÓJ.

W ramach pierwszego z nich pn. „PRZYSTANEK SOLEC-ZDRÓJ” 22 uczniów gimnazjum w Solcu-Zdroju wzięło udział w warsztatach filmowych, fotograficznych i plastycznych. Wspólnie opracowali też scenariusz gry terenowej, do której zaprosili swoich kolegów i koleżanki ze swojej szkoły, ale też rówieśników z Nowego Korczyna i Kęt.

W maju odbył się konkurs na projekt pamiątki z Solca-Zdroju. Gimnazjaliści wzięli udział w wycieczce do Krakowa, podczas której zwiedzili HistoryLand i Galerię Sztuki XIX wiecznej oraz uczestniczyli w warsztatach w Ogrodzie Doświadczeń. Efekty działań projektowych tj.

, prace plastyczne i fotografie zaprezentowane zostały na wystawie w prowadzonej przez Stowarzyszenie Galerii Stary Kufer.

Projekt „Przystanek Solec-Zdrój” realizowany był w ramach programu Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Równać Szanse`2017 finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz w ramach programu Województwa Świętokrzyskiego „Świętokrzyskie dla Młodych”.

 

cudze_1.jpg

Doskonałym uzupełnieniem wyżej wymienionych działań była realizacja zadania dofinansowanego przez Zarząd Powiatowego Starostwa w Busku - Zdroju pn. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Od maja uczniowie gimnazjum uczestniczyli w cyklu wycieczek mających na celu poszerzenie wiedzy o własnym regionie. Odbyły się wycieczki po najbliższej okolicy. Uczniowie zwiedzili Nowy Korczyn, Stopnicę, Wiślicę, Szydłów, Chmielnik, Pińczów oraz Kielce. Wykonana podczas wyjazdów edukacyjnych dokumentacja fotograficzna dołączona została do wystawy „Przystanek Solec-Zdrój”, której organizacja dofinansowana była przez Gminę Solec-Zdrój, Zarząd Starostwa Powiatowego oraz Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

cudze_10.jpg 

cudze_2.jpg 

cudze_3.jpg 

cudze_6.jpg 

cudze_8.jpg 

cudze_9.jpg 


Zobacz także

Jasełka w DPS w Zborowie

Dodane: 2020-01-24 13:47 - czytane (176)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkurs plastyczny

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie oraz Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczona odpowiedzialnością...