Wiadomości - Aktualności

BEZPŁATNE KURSY KOMPUTEROWE ,,LATAJĄCA AKADEMIA EDUKACJI CYFROWEJ''

Dodał: epatrzalek Data: 2018-01-31 12:39:47 (czytane: 991)

„Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej” w gminie Solec-Zdrój.

Bezpłatne kursy informatyczne.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Solec-Zdrój na bezpłatne kursy informatyczne.

Gmina Solec-Zdrój jest jedną z 41 gmin objętych projektem realizowanym przez Chorągiew Kielecką ZHP.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych ( poprawienie znajomości obsługi komputera i Internetu). Zajęcia prowadzone są przez przygotowanego trenera cyfrowego w oparciu o program przygotowany przez ZHP.

Uczestnikami szkoleń mogą być osoby pełnoletnie. Podczas 32-godzinnego kursu dowiedzą się min. jak korzystać z komputera, poruszać się w cyfrowym świecie Internetu, robić zakupy przez Internet, używać poczty elektronicznej, zdalnie komunikować się z urzędami i inne. Szkolenia są przewidziane dla osób w czterech grupach wiekowych, a program dostosowany do aktualnego poziomu znajomości obsługi komputera i Internetu przez uczestników.  Każdy uczestnik po szkoleniu otrzyma certyfikat ukończenia kursu.

Chętni mogą zgłaszać się do udziału w kursie oraz uzyskać więcej informacji na stronie  internetowej www.latajaca.pl, lub uzupełniając formularz, który należy dostarczyć do Gminnego Centrum  Kultury w Solcu-Zdroju. Formularz zgłoszenia można pobrać ze strony Gminnego Centrum Kultury w Solcu-Zdroju.

W chwili obecnej trwa kurs dla grupy wiekowej 65+, gdzie uczestnicy z dużym zaangażowaniem podnoszą swoją wiedzę na temat komputera i Internetu.

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zawiadomienie

Urząd Gminy w Solcu - Zdroju informuje, że w dniu 31 stycznia 2018 roku z powodu awarii nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach...