Wiadomości - Aktualności

Apel-nie wyrzucajmy śmieci z gospodarstw domowych do koszy ulicznych

Dodał: ikopec Data: 2022-06-23 13:51:49 (czytane: 361)

Drodzy Mieszkańcy, Goście naszej Gminy! Nie wyrzucajmy worków ze śmieciami z budynków mieszkalnych do koszy ulicznych!!!

W związku z nasilającym się procederem wyrzucania przez mieszkańców i gości worków ze śmieciami do koszy ulicznych, przypominamy, iż pojemniki na śmieci zlokalizowane przy chodnikach, przystankach autobusowych bądź innych, podobnych miejscach służą do pozostawiania odpadów, które powstały w trakcie przemieszczania się ludzi po terenach naszej Gminy.

Od dłuższego czasu obserwujemy mało estetyczne widoki, w postaci przepełnionych koszy ulicznych, wypełnionych reklamówkami z odpadami powstającymi w gospodarstwach domowych tj. obierkami z owoców i warzyw, popiołu, gruzu itp. Dalsze stosowanie takich praktyk będzie poddawane szczególnej obserwacji, zostaną zainstalowane fotopułapki, a przypadki podrzucania odpadów z gospodarstw domowych będą zgłaszane odpowiednim służbom.

Tutejszy Urząd dokłada wszelkich starań aby nie dochodziło do przepełniania koszy ulicznych. Niestety w momencie wyrzucenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, zapełniają się one  praktycznie natychmiast, czasami nawet kilka razy dziennie. Opróżnianie koszy ulicznych często odbywa się kosztem czasu przeznaczonego min. na utrzymanie zieleni.

Urząd Gminy prosi o wyrzucanie odpadów komunalnych wytwarzanych w gospodarstwach domowych do własnych pojemników na terenie posesji. W ramach obowiązującej opłaty mieszkańcy mogą oddawać dowolną ilość śmieci. To argument, który dodatkowo przemawia za najprostszym rozwiązaniem – aby wyrzucać śmieci w miejscu ich powstawania tj. we własnych gospodarstwach domowych, a nie podrzucać ich do koszy ulicznych.

Kosze uliczne niech zapełniają tylko te śmieci, które wytwarzamy w trakcie przemieszczania się po Gminie.

Dbajmy wspólnie o czystość i estetykę naszej gminy.   

Przeczytaj kolejną wiadomość:

POWITANIE WAKACJI

Zapraszamy serdecznie na Powitanie Wakacji do Solca- Zdroju. W programie liczne atrakcje. Każdy znajdzie coś dla siebie !...