Wiadomości - Aktualności

„Turniej pokazowy osób niepełnosprawnych w zakresie popularyzacji sportu przez niepełnosprawnych”

Dodał: lkobos Data: 2019-05-20 12:13:28 (czytane: 309)

W dniu 18 maja 2019 r. na hali sportowej w Solcu – Zdroju odbył się Turniej pokazowy osób niepełnosprawnych w zakresie popularyzacji sportu przez niepełnosprawnych. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia był Łukasz Domański – niepełnosprawny sportowiec, zawodnik Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji „Start” Kielce.

Otwarcia zawodów dokonał Zasępca Wójta Gminy Solec-Zdrój Pan Piotr Kalita.

Pierwsze pokazowe mecze rozegrały między sobą drużyny MEGAMOCNI Amp Futbol Kielce i Akademia Piłkarska Champions Busko – Zdrój, które zapoczątkowały wspaniałą rywalizację i entuzjazm sportowy zawodników. Następnie swoje umiejętności zaprezentowali starsi zawodnicy drużyn Amp Futbol Kielce i Gminnego Klubu Sportowego VITALPOL Solec – Zdrój. Rywalizacja była zacięta i niezwykle emocjonująca, ale zgodna z zasadami fair play.

Niezwykle ciekawym elementem imprezy był pokaz łucznictwa w wykonaniu członków Klubu Sportowego „Stella” Kielce oraz pokaz gry w boccia.

Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani medalami i dyplomami.

Sportowa rywalizacja odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Solec – Zdrój, Nadwiślańskiego Banku Spółdzielczego w Solcu – Zdroju, Basenom Mineralnym w Solcu – Zdroju, HOLISTIC Centrum Terapii Mięśniowo – Powięziowej, Malinowe Hotele Medical Spa, Cafe Artystyczna, sklep Groszek Solec – Zdrój – firma Furgał, P.W. Prima Sp. z o.o. Zborów.

 

turniej_pokazowy_n001.jpg 

turniej_pokazowy_n002.jpg 

turniej_pokazowy_n003.jpg 

turniej_pokazowy_n004.jpg 

turniej_pokazowy_n005.jpg 

turniej_pokazowy_n006.jpg 

turniej_pokazowy_n011.jpg 

turniej_pokazowy_n018.jpg 

turniej_pokazowy_n020.jpg 

turniej_pokazowy_n025.jpg 

turniej_pokazowy_n029.jpg 


 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej

Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej dla kobiet w wieku 50-69 lat które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonały bezpłatnego...