Wiadomości - Aktualności

95 lat Soleckiej Straży!

Dodał: lkobos Data: 2017-05-08 08:56:38 (czytane: 871)

Dnia 30 kwietnia 2017 r. coroczne obchody Dnia Strażaka w gminie Solec-Zdrój uświetnił jubileusz 95-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu-Zdroju. OSP jest instytucją pożytku publicznego, która od czasów międzywojennych budziła szacunek i sympatię społeczeństwa polskiego.

Nic więc dziwnego, że garnęło się do niej tak wielu ochotników, którzy gotowi byli poświęcić swoje życie dla ratowania życia i mienia innych. OSP w Solcu-Zdroju może się poszczycić bogatą historią i tradycją, kultywowaną z pokolenia na pokolenia przez kolejnych druhów. Wielu z nich miłość do straży zaszczepiła wśród swoich dzieci, a nawet wnuków. Dziś OSP Solec-Zdrój w dalszym ciągu wypełnia swoją misję niesienia pomocy potrzebującym, konfrontując się ze śmiercionośnymi żywiołami. Jest ostoją mieszkańców gminy i gwarantem bezpieczeństwa.

Dumę z przynależności do szeregów OSP  można było zauważyć w tym szczególnym dla każdego strażaka dniu  św. Floriana. Po mszy świętej na placu przed strażnicą w Solcu-Zdroju zgromadzili się druhowie ze wszystkich jednostek OSP  z terenu gminy Solec-Zdrój. Mieszkańcy oraz goście mogli obejrzeć uroczystą defiladę, którą poprowadził komendant gminny dh. Henryk Pałys. 95-lecie OSP Solec-Zdrój było świetną okazją by uhonorować strażaków ochotników wyróżnionych przez prezydium ZOSP RP w Kielcach. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali druhowie: Dariusz Bielat i Paweł Pałys. Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa wyróżnieni zostali druhowie: ks. Mirosław Tomasik, Damian Szlosek, Marcin Nalepa. Brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymały druhny: Justyna Błaszczyk, Ewa Frączek, Agnieszka Kozłowska oraz druhowie: Krzysztof Rodak, Marcin Nurek i Konrad Patrzałek. Ponadto odznakę Wzorowego Strażaka uhonorowani zostali druhowie: Kamil Kornaś, Rafał Pałys, Mariusz Rodak i Konrad Wolański. Całość obchodów poprowadził prezes OSP w Solcu-Zdroju – dh. Adam Pałys.

obchody_straz_17_1.jpg 

obchody_straz_17_2.jpg 

obchody_straz_17_3.jpg 

obchody_straz_17_4.jpg 

 

Zobacz także

KOLONIE LETNIE 2018

Dodane: 2018-05-21 08:04 - czytane (71)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Oferta sprzedaży urządzenia Sharp MX-2310U

Oferta sprzedaży urządzenia Sharp MX-2310U...