Wiadomości - Aktualności

„Z klasyką przez Polskę”

Dodał: lkobos Data: 2022-04-28 13:52:38 (czytane: 172)

W niedzielę 24 kwietnia na scenie soleckiej Sali Widowiskowej wystąpił zespół Boarte Piano Trio, który współtworzy trzech wybitnych polskich muzyków. Konrad Skolarski – fortepian, Jarosław Nadrzycki – skrzypce, Karol Marianowski – wiolonczela.

Są to utytułowani artyści, którzy swoją międzynarodową renomę zdobyli, występując we wszystkich krajach Europy, w obu Amerykach i w Azji. Zarówno, jako soliści, jak i kameraliści oraz członkowie utytułowanego Meccore String Quartet podbili wiele znamienitych sal koncertowych, takich jak: Auditorio Nacional de Música w Madrycie, Wigmore Hall, Cadogan Hall i Menuhin Hall w Londynie, Musikverein w Wiedniu, BOZAR w Brukseli, Frick Collection w Nowym Jorku, Pollack Hall w Montrealu, Filharmonia Narodowa w Warszawie.
Zespół dał wyśmienity koncert w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę”, realizowanego przez Polski Impresariat Muzyczny, działający w ramach Instytutu Muzyki i Tańca. Ich pełen ekspresji występ bardzo podobał się soleckiej publiczności, która ich występ nagrodziła gromkimi brawami.
To dzięki projektowi zorganizowanemu w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę” publiczność mogła uczestniczyć bezpłatnie, w wyjątkowym wydarzeniu na wysokim poziomie artystycznym i w kameralnej atmosferze usłyszeć takie utwory jak:

Wolfganga Amadeusa Mozarta - Divertimento B-dur KV 254 na trio fortepianowe: Allegro assai – Adagio – Rondo. Tempo di menuetto
Pawła Łukaszewskiego: Lento – Larghetto – Vivace
oraz
Astora Piazzolli -  Las Cuatro Estaciones Porteñas (Cztery pory roku w Buenos Aires) na trio fortepianowe : Verano Porteno (Lato) – Otono Porteno (Jesień) – Invierno Porteno (Zima) – Primavera Porteña (Wiosna).

„ Z klasyką przez Polskę” to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Głównym celem tego projektu jest docieranie z programami muzycznymi na najwyższym poziomie artystycznym w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów do mniejszych ośrodków, miast, miasteczek i wsi do publiczności, która ma utrudniony dostęp do bezpośredniego obcowania z muzyką klasyczną. Poprzez kontakt z najwspanialszą sztuką i największymi artystami  przybliża świat kameralnej muzyki klasycznej i pozyskuje jej nowych entuzjastów.

Dziękujemy Artystom za niesamowitą ucztę muzyczną, a publiczności  za wspólny wieczór oraz "Malinowym Hotelom" sp. z o.o. za wsparcie tego wydarzenia.

 

koncert.jpg 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Edukacja ekologiczna w ogródku meteorologicznym

W dniu 25.04.2022r. na terenie ogródka meteorologicznego w Solcu-Zdroju odbyły się zajęcia terenowe zorganizowane przez Urząd Gminy...