Wiadomości - Aktualności

„Tajemnice Starego Kufra – odkrywamy nasze dziedzictwo kulturowe”

Dodał: lkobos Data: 2022-05-05 11:04:53 (czytane: 112)

W związku z planowaną organizacją wystawy „Tajemnice Starego Kufra – odkrywamy nasze dziedzictwo kulturowe” zwracamy się do aktualnych i byłych mieszkańców Solca-Zdroju i okolic z prośbą o udostępnienie archiwalnych materiałów ilustrujących wygląd i życie naszych przodków.

Poszukujemy zwłaszcza starych zdjęć, głównie przedwojennych, ale nie pogardzimy również tymi sprzed pół wieku. Interesują nas wszelkie dokumenty przeszłości: przedwojenne ubrania, sprzęt, narzędzia pracy, naczynia, meble, makatki, serwetki, obrusy, pościel itp. Może jeszcze gdzieś jeszcze znajdzie się stare krosno, którego bezskutecznie szukamy od lat? 

Dokumenty lub przedmioty można oddać nam w depozyt lub wypożyczyć tylko na czas trwania wystawy. Liczymy bardzo na Waszą współpracę i pomoc w przygotowaniu wystawy, którą realizujemy w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2022, zadania publicznego Województwa Świętokrzyskiego i Gminy Solec-Zdrój.

 

      W sprawie użyczenia materiałów prosimy o kontakt mailowy stowsolec@go2.pl lub osobisty w galerii Stary Kufer przy ul. Kościelnej 3 (dawna plebania) od poniedziałku do czwartku w godzinach 15.00-17.00 i w sobotę 10.00-12.00.

 

                                                Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne SOLEC ZDRÓJ

 

logotyp_min_dziedzictwo_zm.png

 logotyp_trio.png

Przeczytaj kolejną wiadomość:

XIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej

Wójt Gminy Solec-Zdrój Gminne Centrum Kultury w Solcu-Zdroju Ochotnicza Straż Pożarna w Solcu-Zdroju zapraszają w dniach 26-29 maja...